Sigula&Ainsof Eğitici Eğitmenliği Programı

Ümit Doğan KILIÇ tarafından geliştirilen Türk Zeka Oyunu “Sigula&Ainsof” ile ilgili tüm faaliyetler Konfederasyonumuz tarafından yürütülecektir.

Ulusal ve uluslararası düzeyde eğitim sisteminin oluşturulması için Konfederasyonumuz tüm şehirlerde görevlendirilecek Sigula&Ainsof eğitici eğitmenleri yetiştirecektir. Programa katılmak için en az 4 yıllık üniversite mezunu olmak şarttır. İstanbul’da 8, Ankara ve İzmir’de 3 diğer tüm şehirlerimizde 2 kişi Sigula&Ainsof Eğitici Eğitmeni olarak yetiştirilecek ve başvuru yaptıkları şehirde 2+1 yıl Sigula&Ainsof eğitmen eğitimlerinde görevlendirilecektir. (+1 yıl performansa göre değerlendirilecektir.)

Eğitici Eğitmenleri başvurdukları şehirde en az 2 yıl eğitimlerde görevlendirilecektir. İki yıllık süre içerisinde başvurdukları şehirde başka bir eğitmen görevlendirmesi yapılmayacaktır.

Eğitici Eğitmeninin iki yıl süresince çalışmaları göz önünde bulundurularak bu süre bir yıla kadar uzatılabilir.

Şehirlerde Eğitici Eğitmenlerinin görev alacakları eğitimler belirli bir takvime bağlı olarak değil o şehirdeki başvuru sayısına göre yapılacak minimum 10, maksimum 16 kişilik gruplar oluşması durumunda eğitim açılacaktır.

Eğitici Eğitmenleri görev aldıkları eğitimlerde yer alan eğitmen adayı sayısına göre ücret alacaktır.

İki yıllık süre içerisinde ikamet şehri değişen eğitici eğitmenleri yeni ikamet şehirlerinde bu süre içerisinde görevlendirilmezler. Başvuru yaptıkları ve 2 yıl süre ile atandıkları şehirdeki görevlendirilme hakları saklıdır.

Eğitici Eğitmenliği Kursu 4-5 Mart 2017 tarihlerinde Adana, Ankara veya İstanbul şehirlerinden birinde gerçekleştirilecek olup en kısa sürede şehir açıklanacaktır. Konaklama ve yol masrafları kursiyere aittir.

Sigula&Ainsof Eğitici Eğitmenliği Kursu katkı payı ücreti 500 TL + KDV’dir.

Konuşma, yazma ve dinleme yabancı dil becerileri iyi olan adayların mutlaka bu durumlarını belirtmeleri gerekmektedir. Başvuru kabülünde yabancı dil bilgisi önemlidir. Yabancı dil seviyesi yeterli düzeyde olan adaylar yurt dışı eğitimlerde de ek olarak görevlendirilebilirler.

Sigula&Ainsof oyunu üç kademeden oluşmaktadır. Sigula&Ainsof Eğitmenliği de bu sebepten 3 Kademeden oluşmaktadır. Eğitici Eğitmenliği alan eğitmenler Sigula&Ainsof Eğitmenliğinin 3 kademesinin de belgesine sahip olacaklardır.

Eğitici Eğitmenliği Kursuna katılım için aşağıda linkini bulunan başvuru formunu doldurmalısınız. Telefon ile bilgi verilmeyecektir. Sormak istediğiniz soruları sigula@tzso.org adresine gönderebilirsiniz.

Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda tarafınıza formda belirttiğiniz iletişim adreslerinden ulaşılacak ve hazırlamanız gereken evraklar hakkında bilgi verilecektir.

BAŞVURU LİNKİ