Sigara Kalbimizi Kırar

Türkiye Sigara ile Savaşanlar Derneği Nevşehir Şube Başkanı Şahin Güneş, yaptığı açıklamada, derneğin, 2010-2011 eğitim ve öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile lise ve dengi okul öğrencileri arasında “Sigara Kalbimizi Kırar” konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışması düzenlediğini söyledi.

Türkiye finalinin, 31 Mayıs’ta İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşecek olan yarışmanın, dört aşamayı kapsayacağını belirten Güneş, 14 Şubat’ta başlayan ve 28 Şubat tarihine kadar devam edecek olan birinci aşamada, okullar tarafından öğrencilere yarışmanın duyurusunun yapılacağını kaydetti.

İkinci aşamada, yarışmaya katılan her üç kategorideki eserlerin incelenip, 1, 2 ve 3’üncü sırayı alanların tespitinin gerçekleştirileceğini ifade eden Güneş, eserlerin 5 Mart tarihine kadar Türkiye Sigarayla Savaşanlar Derneği’ne teslim edileceğini ifade etti.

Üçüncü aşamada ise teslim alınan eserlerin, Türkiye Sigara ile Savaşanlar Derneği’nde kurulan jüride değerlendirileceğini dile getiren Güneş, değerlendirmenin 13 Mayıs’a kadar tamamlanacağını ve dereceye giren öğrencilerin okul müdürlüklerine bildirileceğini söyledi.

Dördüncü ve son aşamada ise Türkiye’de her dalda ilk üç dereceye giren öğrencilerin veli ve öğretmen refakatinde 31 Mayısta İstanbul’da ağırlanıp, törene katılımlarının sağlanacağını belirten Güneş, yarışmada birinci gelen eserlerin sahiplerine bin, ikinci gelen eserlerin sahiplerine 750 ve üçüncü olan eserlerin sahiplerine de 500 TL para ödülü verileceğini bildirdi.