Siemensin yıldızı çocuklar için parlayacak

İstanbul’da renkli bir dünya yaşamak, sosyal sorumluluk bilincini pekiştirmek, sanatın önderliğinde her türlü zenginliği ortaya çıkartmak, şehre pozitif katkıda bulunmak amacıyla gerçekleşen SOI projesinde Siemens de yıldızıyla yer alıyor.

Fikirleri, teknolojileri ve faaliyetleri ile daha iyi bir dünyanın yaratılmasına katkı sağlayan Siemens, Birleşmiş Milletler Çocuk Fonu UNICEF’in Türkiye’deki 60. hizmet yılı çalışmaları kapsamında yapılan ve Birleşmiş Milletler’in “2015’e kadar temel eğitimsiz çocuk kalmasın” hedefi çerçevesinde düzenlenen “Stars of İstanbul” projesinde yer alıyor.

UNICEF Türkiye yararına hazırlanan ve Türkiye’nin en büyük çok amaçlı açık hava sergisi olan İstanbul’un Yıldızları’na Hintli sanatçı Mulani Javed Chandsaheb ‘e tasarlattığı yıldız ile katılan Siemens, 100 çocuğun temel eğitim ihtiyaçlarını karşılayarak “geleceklerinin parlamasını”  sağlayacak.

Siemens AŞ CEO’su Hüseyin Gelis, Stars of İstanbul projesi ile ilgili olarak “Siemens AŞ olarak biz güçlü bir eğitimin Türkiye’nin geleceği için öneminin bilincindeyiz. Her beyin bizim için ayrı bir değer. Dünya üzerinde 190’dan fazla ülkede yer alan bir şirket olarak tüm çalışanlarımız ile birlikte çeşitliliğe inanıyoruz. Bu inancımız ile UNICEF’in Stars of İstanbul Projesi’nde Hintli sanatçı Javed Mulani Chandsaheb ile ilerlemeyi tercih ettik. Eğitimine destek olduğumuz her çocuk, büyüyecek ve gelecekte bilgi birikimleri ve bakış açılarıyla bu çeşitliliğin bir parçası olacak” dedi.

Çocukların eğitiminin bir ülkenin geleceğinin sürdürülebilirliği açısından öneminin bilinciyle projede yer alan Siemens’in yıldızı Eylül ayından Kasım ayına kadar, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde ziyaretçileri ile buluşacak.