Siber Zeka Bilgi Yarışması Başvuruları Başladı

Öğrenci Bilgi Yarışması
Siber Zeka Bilgi Yarışması

❝Siber Zeka Bilgi Yarışması❞ yoğun talep üzerine yeniden düzenleniyor!
İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeylerindeki tüm öğrencilerimizi siber güvenlik bilgilerini ölçmek üzere SZBY2021’e bekliyoruz.

İlkokul 8 – 14 KASIM 2021
Ortaokul 15 – 21 KASIM 2021
Lise 22 – 28 KASIM 2021

“Siber Güvenlikte Milli Ruh” sloganıyla çıktığımız yolda, gelecekte ulusal siber güvenliğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın bu alanda yeterlilik kazanmasına önem veriyoruz.

Toplumda siber güvenlik bilincine sahip bireylerin sayısını artırmak için eğitim ve farkındalık faaliyetlerinin bir parçası olarak düzenlenen yarışmaların bu konuda önemli bir etkiye sahip olduğunun da farkındayız. Bu amaçla Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi olarak Siber Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında 2020 yılında ilk kez düzenlediğimiz ve 1,5 milyon öğrencinin katılım gösterdiği #SiberZekaBilgiYarışması’nı artık her yıl düzenleyerek geleneksel hale getireceğiz.

İlkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki öğrencilerimiz, başvuru formunu doldurarak kendi grupları için belirlenen tarihlerde; siber güvenlik konularını kapsayan Siber Zekâ Testi’ne katılabilirler. En çok doğru cevabı, en kısa sürede veren öğrencilerimiz Ofisimiz tarafından hazırlanan sürpriz hediyelerin sahibi olacak. Sonuçları, Ofisimizin sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

http://siberzeka.cbddo.gov.tr