SEYREK ANAM EVİ ÇALIŞMA GRUBU ÖYKÜ YARIŞMASI

“Anne Gözüyle Ev” Konulu Öykü Yarışması

SEYREK ANAM EVİ ÇALIŞMA GRUBU ÖYKÜ YARIŞMASI

ÖYKÜ YARIŞMASI KOŞULLARI

Genel Koşullar

1) 2012 Yılının Konusu, “Anne (Kadın)Gözü ile Ev (Evim) “ dir.

2) Yaş, ülke, uğraş, cinsiyet gözetilmeksizin dileyen herkes katılabilir.

3) Komşu ülke (ler)den katılacaklar, ürünlerini kendi dillerinde gönderebilirler.

4) Bilgisayar ortamında (Times New Roman, 12 punto, 1,5 satır aralığı ölçüleriyle) yazılacak.
Ayrıca öykülerin uzunluğu 3 sayfayı geçmemelidir.

5) Onbeş kopya olarak hazırlanacak öyküler ayrı ayrı sol üst köşesinden zımbalanmalıdır. Her katılımcı bir öykü ile yarışmaya katılabilir. Birden fazla öykü gönderenlerin dosyaları değerlendirmeye alınmaz.

6) Öykülerde açık ad ya da imza kullanılmamalı, üç rakam ve üç harften oluşan (örneğin “942İYS” vb.) bir rumuz yazılmalıdır. Öykücünün “adı, soyadı, adres ve telefonları, yaşam öyküsü, katılımcının fotoğrafı Öykünün CD’si ile birlikte ayrı bir zarfa konmalı, öykülerde kullanılan rumuz bu zarfın üzerine de yazılarak zarf kapalı olarak aynı zarfın içine konulmalıdır.

7) Öykü Yarışması için son katılım tarihi, 31 Aralık 2012’ dir.

8) Dereceye giren ve övgüye değer bulunan öyküler, Seyrek Anam Evi Çalışma Grubu’nun kültür yayını olarak bir kitapta toplanacaktır. Bu yapıt 1000 adet bastırılacak; dereceye girenlere, yarışmaya katılanlara 23 Nisan 2013 Ekim Çocuk Bayramımızın arkasından gelen cumartesi ve pazar günü Öykü Günleri şeklinde kutlanacak ve okurlara armağan edilecek, ayrıca kütüphane ve kitaplıklara, basına ulaştırılacaktır.

Başvuru;
Öyküler;
Yılmaz Sunucu
Öykü Yarışması Genel Yönetmeni
PK:66 Bornova / İZMİR adresine PTT ile gönderilmelidir.

2012 Yılının Seçici Kurulu (Soyadı sırasına göre):

1- Doğan ERSOY – Didim Sanat Galerisi Sahibi, 2- Prof. Dr. Ergül ERSOY – Didim Sanat Galerisi Yönetmeni, 3- Dr. Hakan TARTAN – Gazeteci Yazar (İzmir Konak Belediye Başkanı), 4- Kezban ŞAHİN TAYSUN – Araştırma Mühendisi – Yazar 5- Ayten NAZA – Öğretmen ve 6-A.Ziya Öğütçen-Dikili Ekin Kurucusu, Yazar dan oluşmaktadır.

2012 yılı Ön Seçici Kurulu ise
Bornova’dan Emine AYKUT, Nurşen TÜRKEL, Nazile ŞANLITÜRK, Gazi TÜRKEL, Karşıyaka’dan Samiye MÜLAYİM, Dr. Mirtay ONAY, Villakent’den Ayşen SUNUCU, Sevgi ZENGİN, Seyrek’ten Hasibe HOŞSOHBET, Perihan UYSAL, Muhterem ÖZCAN Uşak’tan Yusuf BODUR, Zühal BAŞPINAR Ulubey’den Mustafa KAYTAN ve Denizli’den İbrahim NAZA’dan oluştu.

Önceki Yılların Ödülleri ; Birinci: Plaket,100 adet yarışma kitabı İkinci: Plaket, 50 adet yarışma kitabı Üçüncü: Plaket, 25 adet yarışma kitabı. Kitapta öyküsü yer alan tüm yazarlara 5’ er adet kitap ve katılım belgeleri sunularak Foça Leon Otelde katılımcıların konaklaması ile öykü günleri şeklinde açıklanmıştır.