‘sevgi ve barış’ konulu karikatür yarışması

Bu yıl ‘Sev kardeşim’ temasıyla 18.’si yapılacak Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında ‘sevgi ve barış’ konulu karikatür yarışması düzenlenecek.

Bu yıl ‘Sev kardeşim’ temasıyla 18.’si yapılacak Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında ‘sevgi ve barış’ konulu karikatür yarışması düzenlenecek. Son başvuru tarihinin 20 Mart olduğu karikatür yarışmasına ilkokul 3 ve 4. sınıflar ile ortaokul öğrencileri katılabilecek

Gaziemir Belediyesi tarafından bu yıl 18.’si düzenlenecek Gaziemir Ulusal ve Uluslararası Çocuk Şenliği kapsamında karikatür yarışması yapılacak. Dünya barışına katkı koymak ve gönüllü barış elçileri yetiştirmek amacıyla her yıl farklı temayla düzenlenen şenlik kapsamında yapılacak yarışmanın konusu, şenliğin bu yılki teması da olan ‘Sev Kardeşim’ olacak. Katılımcıların dünya barışı ve sevgiyi çizgilere taşıması amacıyla düzenlenen yarışmayla, çocukların çizim, mizah yeteneklerinin ve karikatür kültürünün gelişmesi sağlanacak.

Katılım koşulları
Yarışmaya ilkokul 3 ve 4. sınıflar ile ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katılabilecek. Bir yarışmacı en fazla üç adet karikatür ile yarışmaya katılabilecekken, karikatürler için en küçük A4, en büyük A3 boyutlarında resim kâğıdı kullanılabilecek. Karikatürler en geç 20 Mart tarihine kadar mesai saati bitiminden önce Gaziemir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teslim edilecek. Irk, dil, din, cinsiyet ayrımcılığı yapan, şiddet ve savaş yanlısı figürler içeren, cinselliği ön plana çıkaran, özgün olmayan karikatürler ise yarışma dışı kalacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.