Gençlere ,Sen hep güçlü, başarılı ol diyoruz” ya sonra”

blog yazarı
Gülşen Ekin Budak

Hayatımız boyunca yaşadığımız ve karşılaştığımız durumların her biri bir sınav çünkü hayatı hep bir mücadele çaba içersinde geçiriyoruz. İş temposu sıkıntılı günler, geçim sıkıntısı hepimiz için bir sınav,yaşam çok zalim bir öğretmendir ,hepimize de öğretiyor acısıyla, tatlısıyla öğreniyoruz.

Yaşadığımız hayat sürecinde çocuk yetiştirmek okutmak ,büyütmek, mutluluklarına tanık olmak evlendirmek ve onlar hiç eksik kalmasın diye hep çabalar çalışırız güçlü kuvvetli olmak zorundayız. Onlar için sınavsız bir üniversite ve sınavsız bir toplumun olması ne güzel olurdu ama ösym ve meb onları düşünmedi gene yaptı yapacağını onları hem pandemi .hem sınavla sınadı “İnsanlığın daha yüksek aşamalara gelmesi için büyük sınavlarla karşılaşmalısınız “dedirtti. Ösym ne yapmaya çalışıyor bu yükü bu gençler nasıl kaldırsın biz veliler onların çektiği eziyete üzülüyoruz Umarım kendinizi biran önce sorgularsınız ve sorgulandıktan sonra böyle bir kurum kalır mı, kalmalı mı?soruyoruz ,İhtiyacımız olan makro bir plan ,söz konusu “gençler ve geleceklerdir.”

En son yapılan sınav “Bu sınav adil mi”diye sorduruyor. Egitim+Sınav =sistem söz konusu gençlik ve biz sınav ve adil olmayan sınavdan bahsediyoruz Meb ve Ösym ne yapmaya çalışıyor hep sorduk ve hep soracağız geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimiz adına sormaya da devam edeceğiz.