Selçuklu’da Heyecan Verici Teknoloji ve Robot Yarışması: TEKNO-SEL Geliyor!

Robot Yarışması
Robot Yarışması

Selçuklu Belediyesi ve Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen TEKNO-SEL Teknoloji ve Robot Yarışması, 16-18 Nisan tarihleri arasında Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Teknoloji ve Robot Yarışması

Robot Yarışması – Geleceğin Mühendislerini Yetiştiriyoruz

Türkiye Yüzyılı’nda teknolojik bağımsızlık hedefimize bir adım daha yaklaşmak ve geleceğin mühendislerini, teknoloji liderlerini yetiştirmek amacıyla düzenlenen TEKNO-SEL, bu yıl da heyecan verici yarışmalara ev sahipliği yapacak.

İlkokul öğrenci yarışmaları için sayfamızı takip ediniz.

Ortaokul ve lise öğrencilerinin takımlar halinde katılacağı yarışmada, Türkiye’nin 96 okulundan 775 öğrenci, 394 robotla kıyasıya mücadele edecek. Mini Sumo Robot Kategorisi, Yumurta Toplayan (Caretta Caretta) Robot Kategorisi, Hızlı Çizgi İzleyen Robot Kategorisi, Labirent Çözen Robot Kategorisi, Temel Seviye Çizgi İzleyen Robot Kategorisi, Serbest Proje Kategorisi (Ortaokul) ve Serbest Proje Kategorisi (Ulusal Lise) olmak üzere 7 farklı kategoride birinci olmak için yarışacak öğrenciler, becerilerini sergileme ve yeni bilgiler edinme imkanı bulacaklar.

Sadece Yarışma Değil, Eğlence ve Bilgi de Var!

TEKNO-SEL, yarışmanın ötesinde teknolojiye meraklı herkese hitap edecek bir etkinlik olacak. Selçuklu Gelişim ve Teknoloji Akademisi, T3 Vakfı Konya Şubesi, üniversiteler, MEB’e bağlı okullar ve teknoloji alanında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar, stantlar kurarak teknoloji alanındaki çalışmalarını tanıtacaklar. Özellikle çocuklar için tasarlanan stantlarda ise eğlenceli deneyler, el becerilerini geliştiren atölyeler ve çeşitli oyunlar ile çocuklar teknolojiyle tanışmanın keyfini çıkaracaklar. Teknoloji alanındaki uzman isimlerle interaktif söyleşiler de düzenlenerek sektördeki gelişmeler, kariyer fırsatları ve ilham verici başarı öyküleri öğrencilerle paylaşılacak.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “TEKNO-SEL, Konya’da bilim ve teknoloji alanında farkındalık oluşturacak ve güçlü Türkiye hedefimize katkı sağlayacak.”

Gençlerin bilime ve teknolojiye olan ilgisini artırmak ve bu alanda yetişmelerine katkıda bulunmak için her zaman gayret gösterdiklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “TEKNO-SEL Teknoloji ve Robot Yarışması ile gençlerimizin özgün tasarımlarını ortaya koymalarına ve becerilerini geliştirmelerine imkan sağlıyoruz. Bu sayede bilim insanı adaylarımızın keşfedilmesine ve teknolojik alanda geleceğe yön verecek adımlar atılmasına katkıda bulunuyoruz. Yarışmamızın Konya’da bilim ve teknoloji alanında farkındalık oluşturacağına ve güçlü Türkiye hedefimize katkı sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

https://www.selcuklusetap.com