Selahaddin Eyyubi Minberin Sırrı Kitap Yarışması

Selahaddin Eyyubi Minberin Sırrı Kitap Yarışması

Kardeşlik ve Birlik Demeği Genel Merkezinin, 18 Şubat 2018 tarihinde 28 ildeki resmî/özel tüm lise ve dengi okul öğrencilerine yönelik; öğrencilerin millî ve manevi şuurunu artırmak, tarihi ve kültürel okumalarına destek olmak, tarihimizde önemli bir yere sahip olan Selahaddin Eyyûbi’yi tanımalarını sağlamak amacıyla ekli şartname esasları doğrultusunda, Abdullah Yıldız’ın “Selahaddin Eyyûbi Minberin Sırrı” adlı kitabından “Selahaddin Eyyûbi Minberin Sırrı Kitap Yarışması” düzenlemektedir.

ADANA
AKSARAY
ANKARA
DENİZLİ
ERZİNCAN
ERZURUM
İSPARTA
İSTANBUL
KOCAELİ
KONYA
KÜTAHYA
SİVAS
VAN
MALATYA
EDİRNE
ESKİŞEHİR
GAZİANTEP
İZMİR
KIRIKKALE
SAKARYA
SİNOP
TRABZON
YALOVA
YOZGAT
ELAZIĞ
MUŞ
DİYARBAKIR
BURSA

PROJE ADI:

SELAHADDİN EYYUBİ MİNBERİN SIRRI KİTAP YARIŞMASI

PROJE TÜRÜ:

TARİH VE KÜLTÜREL İÇERİKLİ YARIŞMA

PROJE YÜRÜTÜCÜSÜ:

KARDEŞLİK VE BİRLİK DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

PROJE SÜRESİ:

17 OCAK-18 ŞUBAT 2018

PROJE ÖZETİ:

Kardeşlik ve Birlik Derneği Genel Merkezi, ekte belirtilen illerdeki lise öğrencilerine yönelik Selahaddin Eyyubi Minberin Sırrı adlı kitapla ilgili sorulardan oluşacak, bir sınav yapacaktır. Bu sınav öncesinde, yarıyıl tatilinde Liseli öğrencilere Abdullah Yıldız’ın “Selahaddin Eyyubi Minberin Sırrı” isimli kitabın sınavını 18 Şubat 2018 Pazar 11.00’da İl Milli Eğitim Müdürlükleri İle beraber belirlenen okullarda, Kardeşlik ve Birlik Derneği’nin kendi belirlediği sınav gözetmenleri ile sınav yapacak ve dereceye girenleri ödüllendirecektir.

PROJENİN AMACI:

Gençlerdeki milli ve manevi şuuru artırmayı kendine hedef olarak belirleyen, Kardeşlik ve Birlik Derneği bu yolla gençlerimizin ülkesine ve milletine faydalı birer birey olmaları noktasında gelişimlerine katkı sağlayacak tarihi ve kültürel okumalarına destek olmak ve bu yönde gençleri teşvik etmek ve tarihimizde önemli bir yere sahip olan Selahaddin Eyyubi’yi tanımalarını amaçlıyoruz.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİMİZDEN BEKLENTİMİZ:

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, yapılan kayıtlar sonucunda, sınava girecek öğrenci sayısına göre, her sınıfta 20 öğrenci sınava girecek şekilde, sınıf ve okulların belirlenerek kullanılması hususunda müsaade etmesi. Sınıfta görev yapacak olan salon başkanları ve okulda işleri kontrol edecek okul sorumluları, Kardeşlik ve Birlik Derneği temsilcileri tarafından belirlenecektir.

YARIŞMA HAKKINDA GENEL BİLGİ VE KURALLAR:

Başvurular her il için ekte verilen il temsilcilerinin irtibat numaraları üzerinden yapılacaktır. Başvurular kontenjanla sınırlıdır.

Selahaddin Eyyubi Minberin Sırrı kitap yarışması soruları, Abdullah Yıldız’ın “Selahaddin Eyyubi Minberin Sırrı” isimli kitabından hazırlanacaktır.

Sınav süresi 50 dakika olup, Sınav 40 sorudan oluşacaktır.

Sınav sonuçları SMS yolu ile katılımcılara bildirilecektir.

Sonuçlar 28 Şubat 2018 tarihinde açıklanacaktır.

 

YARIŞMA ÖDÜLLERİ:

  1. Tablet
  2. Drone
  3. Kol saati

İLK 10’a Kitap seti (Mustafa KUTLU’nun kitapları)

İl bazındaki ödülleri, İl Temsilciliklerimiz belirleyecektir.

Not: Yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilerin puanları eşit olması durumunda sıralamada ay, gün ve yıl olarak yaşı küçük olan yarışmacının puanı dikkate alınacaktır.

YARIŞMA TAKVİMİ:

İzin Tarihleri: 17 Ocak – 18 Şubat 2018 Kayıt tarihleri: 17 Ocak – 15 Şubat 2018 Sınav Tarihi: 18 Şubat 2018 Sınav Sonuçlarının açıklanması: 28 Şubat 2018

YARIŞMA ŞARTLARI:

BAŞVURU KOŞULARI: Yarışmaya İllerde temsilciliklerimizin belirlediği örgün eğitim ve açıkta eğitim gören liselerin öğrencileri katılabilir.

Not: Başvuru esnasında istenilen bilgiler, kesinlikle hiçbir kurum ve kuruluşla paylaşılmayacaktır.