ŞEHRİMDEKİ MATEMATİK eTwinning Projesi

Şehrimdeki Matematik eTwinning projesi Türkiye’nin 7 bölgesinden 8 okul ve 9 öğretmen tarafından yürütülen bir projedir. Kurucuları Gülnihal ÇELEBİOĞLU/Kasımiye Ortaokulu/MARDİN ve Sultan GANİOĞLU/Evrenosoğlu Ortaokulu/İZMİR ve proje ortaklardan biri de okulumuz İhsan Kurşunoğlu Ortaokulu/ İSTANBUL’dan Burcu BAYBURTLU olmakla birlikte ulusal olarak projemizi kapsamlı bir şekilde tüm proje ortaklarımızla devam ettirmekteyiz.

Projemizin amacı, öğrencilerin matematik dersinde öğrendikleri bilgileri ile gerçek yaşamı ilişkilendirip yorumlayabilme, değerlendirebilme, analiz edebilme gibi üst düzey bilişsel özelliklerinin gelişmesini ,farklı şehirleri kültürel ve tarihsel öğeleri ile yakından tanımalarını ve bunu matematiksel bakış açısıyla yapmalarını sağlamaktır.

Öğrencilerimizin matematik okuryazarlık düzeyinin artmasını sağlamanın yanı sıra günümüz teknolojisinin bir parçası haline gelen web2 araçlarının, bilgi iletişim teknolojilerinin ,medya okuryazarlığının öğrencilerimiz tarafından en etkin şekilde uygulanmasını sağlamaktır.

Yaptığımız tüm çalışmalarımız okulumuzun sosyal medya hesaplarından paylaşılmaktadır.

KAYNAK:https://ihsankursunogluortaokulu.meb.k12.tr/icerikler/sehrimdeki-matematik-math-in-city-e-twinning-matematik-projesine-okulumuzdan-burcu-bayburtlu-ogretmenimiz-8-ogrencimizle-birlikte-katilmistir_10929693.html

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

20 + fifteen =