SEDAŞ Proje Fikri Yarışmasında sona doğru

SEDAŞ’ın Sürdürülebilir Olmasını Hedeflediği
Proje Fikri Yarışması’nda Heyecan Dorukta
Ön Değerlendirmeler Yapılıyor

SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, Elektrik dağıtım sektöründe SEDAŞ’ın AR-GE çalışmaları için üniversiteliler ile işbirliği yapmasında etken rol oynayan ve bu yıl ilkini gerçekleştirdiği “Proje Fikri Yarışması’nın” sürdürülebilir olmasını hedeflediklerini belirterek, “Bu projeye destek veren üniversitelerimizin değerli yöneticileri ve akademisyenlerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Ön değerlendirme Sonucu 5 Mayıs’ta
SEDAŞ’ın, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerindeki üniversitelerle işbirliği geliştirerek, öğrencilere katma değer sağlamayı ve geleceklerine yatırım yapmayı hedeflediği Proje Fikri Yarışması’nda ön değerlendirmeler yapılıyor. Ön değerlendirmeyi geçen projeler, 05 Mayıs 2016 tarihi itibariyle sedas.com web sayfasında yayımlanacak.

Geleceğin bilim insanlarını bulmak, araştırma ve buluş yapma heyecanı aşılamak, daha büyük projelere ilham kaynağı oluşturacak yeni fikirlerin ve eserlerin ortaya çıkartılmasını sağlamak amacıyla SEDAŞ tarafından Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce ile Gebze de bulunan üniversitelerin öğrencileri arasında düzenlenen yarışma ile hayata geçirilen Proje Fikri Yarışması’nda sona yaklaşıldı.

Ödül Törenine Az Kaldı

Enerjinin üretiminde, iletiminde, dağıtımında, çevre ile uyumunda ve enerjide iş güvenliği alanlarında yeni proje fikirlerinin yarıştığı, “Toplum İçin Yeni Teknolojiler” temasıyla öğrencileri proje fikri üretmeye teşvik eden ve sürdürülebilir olması hedeflenen SEDAŞ’ın Proje Fikri Yarışması kapsamında gözler 11 Mayıs’a çevrildi. Başvuruda bulunan öğrencilerin projeleri, Sakarya Üniversitesi (SAÜ), Kocaeli Üniversitesi (KOÜ), Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ), Düzce Üniversitesi (DÜ), Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) akademisyenleri ve SEDAŞ yöneticilerinin oluşturduğu kurulda değerlendirilecek. Başarılı bulunan projelerin sahipleri, jüri önünde projelerinin tanıtımını yapacak ve düzenlenecek törende ödüllerini alacaklar.