Scratch Cup

Scratch Cup
Scratch Cup

“Doğayı Kurtar” teması ile yapılacak olan Scratch Cup, doğayı kurtarırken çocuklardan yaratıcılarını ve hayallerini güçlerini kullanmaları bekliyor.

“Doğayı Kurtar” Teması ile Scratch Üzerinden Doğanın Geleceği Senin Elinde!

QNB Finansbank ve Habitat Derneği çözüm ortaklığında bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Scratch Cup, 8-14 yaş arası öğrencilerin, Scratch 3.0 üzerinden yarışma temasına uygun olan oyunlarını geliştirmelerini destekler.

2022 yılında “Doğayı Kurtar” teması ile yapılacak olan Scratch Cup, çocukların yaşadıkları gezegene duyarlı olmaları, sorumluluk bilinçlerinin gelişmesi, sorunların değil çözümlerin bir parçası olmalarını bekliyor.

Siz de bu heyecana ortak olmak için Scratch Cup 2022’e başvurun, büyük finalde yerinizi alın!

· Takımlar başvurularında 8-10 yaş ilkokul grubu kategorisi ve 11-14 yaş ortaokul grubu kategorisini baz alacaktır.

· Çocukların minimum 2 maksimum 3 kişilik takımlar halinde katılabilecekleri yarışma için başvurular öğretmenleri tarafından yapılmalıdır.

· Başvurular arasından ilkokul kategorisinde bulunan ilk 5 takım ve ortaokul kategorisinde bulunan ilk 5 takım olmak üzere toplam 10 takım, öğretmenleri ve bir velileriyle birlikte finale davet edilecektir.

· Finalde yarışmacılar oyunlarını jüri karşısında tanıtacaklardır.

· Çocukların oyunları başvuru formunda hem link olarak hem de dosya olarak paylaşılacaktır.

· Jürinin projenizi daha iyi değerlendirmesi için kod bloklarınızı oluştururken yorumlar yazmanız gerekmektedir.

2022 Scratch Cup yarışmasının teması “Doğayı Kurtar”

· Doğayı Kurtar temasıyla yarışmaya katılanlar, bu değişimin neden olan problemlere çözüm arama, iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratma ve hayallerindeki gezegen dostu çevre ile alakalı projeler tasarlayabilirler.

· Jüri, oyunun “Doğayı Kurtar” temasına uygun hikayesinin içeriğini, genel tasarımın yaratıcılığını, belirtilen soruna karışı çözüm önerisini ve program içerisindeki kodların iyi derlenmesi, uygulanmasını ve başkaları tarafından anlaşılabilir olmasını değerlendirecektir. Ayrıca başvuru formunun içeriği ve oyunun detaylarının aktarımı da değerlendirilecektir.