SCIENTIX PROJESİ

Scientix Projesi, Avrupa’da Fen ve Matematik öğretiminde sorgulamaya dayalı eğitimi Scientix Portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan, öğretmenlere, akademisyenlere, yöneticilere, ailelere ve Fen-Matematik eğitimi ile ilgilenen tüm kişilere açık bir projedir. Avrupa Komisyonu’nu temsilen Avrupa Okul Ağı (EUN) tarafından yönetilen Scientix Projesi, 2009 yılı Aralık ayında başlamıştır. Scientix Portalı, 2010 yılı Mayıs ayında kullanıma açılmış olup, portala http://scientix.eu adresinden ulaşılabilmektedir. Portalda, Fen ve Matematik öğretmenlerinin derslerinde kullanabilecekleri sorgulamaya dayalı Fen ve Matematik projeleri etkinlikleri ve materyalleri paylaşılmaktadır.

Bakanlığımız ve Avrupa Okul Ağı arasında yapılan sözleşme gereği, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü 2014 Yılı Mart ayından itibaren Scientix Projesine Ulusal Destek Noktası olarak dahil olmuştur. Scientix Projesi aracılığıyla, Bakanlığımıza bağlı okullarımızda görev yapan Fen (Fen Bilgisi, Fen ve Teknoloji, Fizik, Kimya, Biyoloji, vb.) ve Matematik dersi öğretmenlerimiz mesleki gelişimlerine katkı sağlayarak, Avrupa’daki meslektaşlarıyla sorgulamaya dayalı Fen ve Matematik projelerine katılabilecek ve öğretim materyalleri paylaşımı yapabileceklerdir.

Bütün fen ve matematik öğretmenlerimizi, sorgulama temelli fen ve matematik öğretimi konusunda mesleki gelişimlerine katkı sağlamaları, Scientix Portalı aracılığıyla Avrupadaki meslektaşlarıyla iletişime geçmeleri, sorgulamaya dayalı eğitim projelerine katılmaları ve Portalda yayınlanan ders materyallerinden yararlanmaları için Scientix Portalı’na “http://scientix.eu/” üye olmaya ve aşağıda linki bulunan gruplarımıza katılmaya davet ediyoruz.

www.facebook.com/groups/ScientixTurkiye

twitter.com/ScientixTurkey

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

5 × 3 =