Savunma Sanayi Zirvesi

Savunma Sanayi Zirvesi
Savunma Sanayi Zirvesi

Yıldız Teknik Üniversitesi çatısı altında faaliyet gösteren ve üniversitemizin en dinamik topluluklarından biri olmayı hedefleyen Savunma Sanayi Teknolojileri Topluluğu olarak geleceğin mühendis adaylarına savunma sanayi teknolojileri alanındaki yeniliklerin takibinde öncü olmayı, akademik yolculuklarında eşlik etmeyi, ülkemizi ve okulumuzu en iyi şeklide temsil edecek donanımlı bireylerin yetişmesine katkı sunmayı misyon haline getirmiş olup bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde bu alanda kurulan ilk ve tek topluluk olarak sektör ile öğrenci arasındaki bağın önemine olan inancımızla pandemi sürecinde etkinliklerimizi dijital platformlara taşıyarak daha geniş bir öğrenci kitlesine hitap etmekteyiz. Türkiye ve dünya savunma sanayi sektörünün nabzını tutan etkinliklerimizle hacmimizi büyütecek, kararlı ve dinamik yapımızla kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Bu gelişimin kilometre taşı olan Savunma Sanayi Zirvesi etkinliğimizi gerçekleştireceğiz.

Etkinliğimize kesin olarak katılım gösterecek olan firmalar;

Aselsan

FNSS

STM

TUSAŞ

Tübitak SAGE

Savunma Sanayi Başkanlığı, Roketsan ve Havelsan ise potansiyel katılımcı konumunda yer alan firmalardır.

Savunma Sanayi Zirvesi, 29-30 Mart 2020 tarihinde Youtube/ Savunma Sanayi Teknolojileri Topluluğu kanalında gerçekleşecektir. İki gün sürecek etkinliğimizde 2000’i aşkın dinleyici sayısına ulaşmayı hedeflemekteyiz.