Sarıyer Belediyesi burs başvuruları başladı

2018-2019 eğitim-öğretim yılı burs başvuruları başladı.

Başvuru Tarihi : 26 Eylül 2018 – 26 Ekim 2018

Başvuru Yeri : Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü

Sarıyer Belediyesi Yeni Hizmet Binası -1.kat

ÖĞRENCİ BELGESİ

ÖĞRENCİ NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ

ANNE VE BABA NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ

BİLİM, SANAT, SPOR VB. ALANDA DERCESİ VARSA BELGESİ

HANEDE İKAMET EDEN 18 YAŞ ÜSTÜ BİREYLER İÇİN E-DEVLETTEN ALDIĞINIZ BELGELER

SGK DÖKÜM BELGESİ

TAPU KAYDI

AİLEDE ENGELLİ VARSA ENGELLİ RAPORU

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Hakkında
Müdürlüğümüz Sarıyer belediye meclisinin 01.11.2010 tarih ve 2010/112 kararı ile kurulmuştur.

Çalışma yönetmeliği ise Belediye meclisinin 11.02.2011 tarih ve 2011/014 sayılı kararı (2011 yılı şubat ayı toplantısı 2. Birleşimi) onaylanmıştır.

MİSYONUMUZ

Belediyemizin kurumsal kimliğinin “sürdürülebilir” hizmet anlayışı ile İlçe sakinlerinin yerel ve ortak gereksinimlerini, bilgi teknolojilerini kullanarak, yenilikçi, katılımcı, çağdaş, insan onurunu ve yaşam hakkını ön planda tutan, kişilik haklarına saygı gösteren anlayış içinde karşılamak.

• Sarıyer sınırları dâhilinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara NAKDÎ YARDIM, KURUGIDA YARDIMI, MUHTELİF 2. EL GİYİM ve EV EŞYASI YARDIMI’nın yanı sıra yine çeşitli sosyal organizasyonlar yapmaktayız.

• Ramazan ayı boyunca çeşitli mahallelerde İFTAR YEMEĞİ ve RAMAZAN PAKETİ vermekteyiz.

• Yaz döneminde maddi durumları yetersiz vatandaşlarımızın çocukları için SÜNNET KAMPANYASI’ nı her yıl düzenlemekteyiz.

• İlçemizde ikamet etmekte olan maddi durumları yetersiz İlköğretim ve Lise Öğrencilerine EĞİTİM YARDIMI yapmaktayız.

• Belediyemiz personeli ve aileleri, ilçemiz okullarındaki başarılı olan öğrencilerimiz, Engelli vatandaşlarımız için yaz kampı uygulaması yapılmakta ve SOSYAL TESİSLER’den yaralanmaları sağlanmaktadır.

• Hizmetlerin mahalle bazında çözümü amacıyla, Belediye ile mahalle MUHTARLIKLARI arasındaki iletişimi sağlamak üzere toplantı organizasyonları yapmaktayız.

• İlçemizde yaşayan yaşlılarımızın Sosyal ve Kültürel paylaşımlarını sağlamak, günlük aktivitelerde bulunabilecekleri ortak yaşam alanları oluşturmak, sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla Cumhuriyet ve Reşitpaşa Mahallelerinde YAŞAM EVİ birimleri hizmet vermektedir.

• Katılımcı ve Demokratik Yerel Yönetimi yaygınlaştırmak, sorunları yerinde çözmek, hizmetlerin mahalle bazında yaygınlaşması sağlamak amacıyla SEMT EVLERİ hizmet vermektedir. Semt Evlerinde bünyesinde Mahalle Muhtarlık Ofisi, Mahalle Derneği Ofisi, Çok Amaçlı Salon, Atölyeler ve Vergi Ödeme Birimleri yer almaktadır. Semt Evlerimiz halen Bahçeköy, Kazım Karabekir, Kireçburnu mahallelerinde hizmet vermekte olup, Rumeli Hisarüstü ve İstinye mahallelerinde Ekim 2011 sonu itibariyle hizmete açılacaktır.

• İlçemizde yaşayan Engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini yükseltmek, toplumsal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla ENGELLİ KOORDİNASYON MERKEZİ Reşitpaşa Binamızda hizmet vermektedir.

• “Engelsiz Sarıyer” düşüncesi doğrultusundaki çalışmalarımızı ENGELLİ TAŞIMA ARACI ile hizmet ile güçlendirmekteyiz.

• Yatalak durumda olan hasta vatandaşlarımıza hizmet amacıyla HASTA YATAĞI ve HASTA BEZİ vermekteyiz.

• İlçemizde vefat eden vatandaşlarımızın ailelerine onların zor anlarında yanlarında olmak, kederli anlarını paylaşmak amacıyla Cenaze törenlerine Belediye Başkanı’nın emirleri doğrultusunda yetkililerce katılım sağlanmasının yanı sıra ihtiyaç hâsıl olması durumunda CENAZE YEMEĞİ de vermekteyiz.

• Çocuk ve Kadınlara Yönelik Şiddet Hareketleriyle, Töre ve Namus Cinayetlerinin Önlenmesi amacıyla KADIN SIĞINMA EVLERİ proje çalışmalarımız devam etmektedir.