Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı Bursları

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı bursları Lisans ve Lisansüstü düzeyde öğrenim gören başarılı ve maddi imkanları yetersiz öğrencilere verilmekte, karşılıksız ve öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Burs verilecek Fakülte Bölümleri

Tıp Fakültesi
Hukuk Fakültesi
Mühendislik Fakültesi

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı tarafından her yıl yeniden tespit edilen ve ilan edilecek kontenjan, tutar ve sürelerde verilecek karşılıksız burslarla ilgili lisans, tezli yüksek lisans öğrencilerine vakfımız tarafından verilecek burslar toplam kontenjana dahil olup bu kontenjanın en fazla % 20’si kadarı da SARBAK METAL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. çalışan personelinin çocuklarına burs olarak verilecektir. Bu burs lisans veya lisansüstü şeklindedir. %10 Kontenjan Mütevelli Heyeti Başkanı’na projelendirmek üzere ayrılır. Projelendirilemeyen bursiyer sayısı vakfın burs yönetmenliginde olduğu şekilde değerlendirilir. Burs imkanından yararlanmak isteyen öğrencilerin başvuruları her yıl Eylül ayının başından itibaren vakfımıza yapılmakta olup, başvurular Eylül sonunda bitmektedir.Burs bağlanması başvuruların kabulü ile birlikte Ekim ayında başlar.

Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı burs komitesi tarafından yapılan değerlendirme ile aday ve yedek olarak belirlenen bursiyerler arasından adayların başarı durumları ve maddi desteğe ihtiyaçları esas alınarak belirlenir.

Burslarımızdan 2018 – 2019 ögrenim yılı için toplam 50 kişi yararlanacaktır. Karşılıksız olarak yapılacak yardım 350TL /ay’dır ve 9 ay süre ile burs verilir.

http://www.sarbakvakfi.org.tr/basvuru.php

Burs başvurusu kabul edildiği bildirildikten sonra hazırlanması gereken belgeler;
Adli Sicil Belgesi
Öğrenci Belgesi
Tapu Kaydı
Anne A4/ Baba A4
Şehitlik Belgesi ( Zorunlu Değil)
Kira Kontratı
Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi
Özür Belgesi (Zorunlu Değil)
ÖSYM Belgesi
Transkript

İLETİŞİM
Sarbak Kayra ve Eğitim Vakfı
Eğitim Mah. Adım Sok. Orjin İş Merkezi No: 10 – 18
Kat: 3 Daire No:39 – 49 Pk:34722
Hasanpaşa / Kadıköy / İstanbul
Tel: (0216) 414 45 35 Fax: (0216) 414 45 40