SANAT EĞİTİMİ PROJE TASARIM ORGANİZASYONU 2012

 

KATILIM ŞARTLARI
1- Yarışma, ilköğretim okullarına yöneliktir. Yarışmaya katılacak kişinin ilköğretim öğrencisi statüsünde olması şarttır.
2- Yarışmaya katılacak tüm çalışmalar Türk Milli Eğitimi’nin genel amaç ve ilkelerinin doğrultusunda olmalıdır.
3-Çalışmaların özgün olması şart olup tamamı ya da bir kısmı daha önce herhangi bir yere gönderilmemiş, hiçbir yerde ayımlanmamış ya da uygulanmamış olmalıdır. Ulusal ya da uluslar arası yarışmalara daha önce katılmış olan çalışmalar, ödül almış olsun ya da olmasın, bu yarışmaya katılamazlar. Müzik kategorisine katılacak öğrencilerin icra edeceği eserde tür kısıtlaması yapılmamıştır.
4- Okullar, yarışmaya tüm kategorilerde katılabilecekleri gibi sadece bir veya birkaç kategoride de katılabilirler; fakat, bir öğrenci birden fazla kategoriye başvuramaz.
5-Ön elemeyi geçerek finale katılmaya hak kazanan öğrencilerin yerine başka öğrenciler final aşamasına katılamaz.
6-Finalist öğrencilerin okul müdürlüğünce onaylı fotoğraflı öğrenci belgelerini yanında bulundurmaları gerekmektedir.
7-Yarışmaya grup halinde katılmak serbesttir. Ödül kazanılması halinde grup adına tek bir ödül verilecektir.
8- Yarışmaya katılacak çalışmaların her türlü sorumluluğu yarışmacıların kendilerine aittir.
9-Finale kalan katılımcılar ulaşım masraflarını kendi imkanları ile karşılayacaklardır. Yiyecek ve şehiriçi ulaşım gibi ihtiyaçlar organizasyon kurumlarımız tarafından karşılanacaktır.
10- Katılımcıların yarışma takvimine uyması zorunludur. Organizatör kurum yarışma takviminde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu değişikliği, yarışma öncesinde katılımcılara organizasyonun web sayfasından ilan eder.
11- Yarışmacılar organizasyon süresince organizasyon sekreteryasından yarışma süreci, detayı, sergisi ve sunumu hakkında bilgi alabilecektir.
12- Yarışmaya katılanlar bu şartnamede belirtilen koşulları ve jürinin kararlarını kabul etmiş olurlar.
SONUÇLARIN AÇIKLANMASI
Seçici Kurul tarafından finale kalan yarışmacılar www.septo.org adresinden ilan edilecektir. Tüm katılımcılara yarışmanın akışı ve sonuçları hakkında bilgiler kurumsal web sayfası aracılığı ile duyurulacaktır. Finalistler 05.Mayıs.2012’ de ‘SANAT EĞİTİMİ PROJE TASARIM ORGANİZASYONU FİNALİ’ nde eserlerini bizzat sergileyerek yarışmaya katılma fırsatı bulacaktır. Ödül Töreni Özel Yamanlar Koleji Karşıyaka Kampüsü’nde yapılacaktır. Derece alan projeler ödül törenini takip eden ilk gün web sayfasından duyurulacaktır. Sonuçlar, ödül törenini takip eden ilk hafta basın yoluyla da ilan edilecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ
Son Başvuru : 20.Nisan.2012
Ön eleme değerlendirilmesi : 25.Nisan.2012
Finalistlerin ilanı : 26.Nisan.2012
Sergi – Değerlendirme Tarihi : 05 Mayıs 2012 Cumartesi
Ödül Töreni : 05 Mayıs 2012 Saat: 20:00
Özel Yamanlar Koleji Karşıyaka Kampüsü
İletişim
 Özel Yamanlar İlköğretim Okulu
 Tel: 0232 262 62 62
 Fax: 0232 227 06 77
 Adres: 3209 Sk. No:38
 Bozyaka / Karabağlar / İZMİR