Sanalborsam Yarışması

Sanalborsam Nedir?
Sanalborsam, öğrencilerin hiç risk taşımadan, maddi kaygılardan uzak bir şekilde borsa deneyimi kazanmalarını amaçlayan online ve ücretsiz bir borsa yarışmasıdır. Beşincisi AK Yatırım sponsorluğunda gerçekleşecek olan yarışma, 27 Şubat-24 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleşecektir. 4 hafta boyunca yarışmacılar kendilerine verilen 100.000 lira değerindeki sanal parayı hisse senedi (pay piyasası) ve Vadeli İşlem Opsiyon Piyasası’ nda büyütmeye çalışacaktır. İki kategorinin başarı sıralamaları ve ödül dağılımları farklı olacaktır.

Öğren
Sanalborsam’ın öncelikli amacı katılımcılarına yatırımcı olmayı öğretmektir. Sanalborsam bu hedef çerçevesinde geliştirilmiştir. İnternet sitemizden ulaşabileceğiniz eğitim seminerleri sekmesinden ücretsiz eğitim seminerlerimize kayıt olabilir ve yatırım dünyasına adım atabilirsiniz.

Tecrübe Et
Sanalborsam’da yarışmacılara gerçek ve canlı veriler sunuluyor. Bu sayede yarışmacılara Borsa İstanbul ve Viop piyasalarında risksiz ve eşsiz bir deneyim sağlanıyor. Piyasaları yeni öğrenmek isteyenler ve kendini geliştirmek isteyenler için mükemmel bir fırsat olan Sanalborsam’ı, Türkiye’nin geleceği olan üniversite öğrencilerine sunmaktan gurur duyuyoruz.

Ödül Kazan
Birbirinden güzel ödüller yeniden Sanalborsam katılımcılarını bekliyor. Sanalborsam’da yatırımcı olmayı öğrenmekten öte hünerlerine güvenen yarışmacılarımız için ilgi çekici ödüller mevcut. Başarılı olan yarışmacılara verilecek ödülleri internet sitemizin “Ödüller” sayfasından öğrenebilirsiniz.

Sanalborsam Ödülleri

AK YATIRIM’DA STAJ: Yarışmada ilk 10’a giren yarışmacılar arasında yapılacak mülakat ile 3 kişi AK Yatırım’da staj yapma hakkına sahip olacaktır.

Sanalborsam Birincisi

Iphone 7+3 Hafta Londra’da Dil Eğitimi+Yazılım Kursu+Finnet Teknik Analist 4.0 Programı 12 Aylık Aboneliği+Borfin-Teknik Analize Giriş e-Eğitim

Sanalborsam İkincisi

Asus X Series Laptop+2 Hafta Londra’da Dil Eğitimi+Yazılım Kursu+Finnet Teknik Analist 4.0 Programı 12 Aylık Aboneliği+Borfin-Teknik Analize Giriş e-Eğitimi

Sanalborsam Üçüncüsü

Teknosa 250 TL Hediye Çeki+2 Hafta Londra’da Dil Eğitimi+VIP Maç Bileti+Finnet Teknik Analist 4.0 Programı 12 Aylık Aboneliği+Borfin-Teknik Analize Giriş
e-Eğitimi

Sanalborsam Dördüncüsü

Yurtdışı Gönüllülük Kampı + Teknosa 250 TL Hediye Çeki + Finnet Teknik Analist 4.0 Programı 12 Aylık Aboneliği

Sanalborsam Beşincisi

Shuttle All In One PC + Finnet Teknik Analist 4.0 Programı 12 Aylık Aboneliği

Sanalborsam Altıncısı

Finnet 2000 Plus Borsa Bilgi Portalı 6 Aylık Aboneliği

Sanalborsam Yedincisi

Finnet 2000 Plus Borsa Bilgi Portalı 6 Aylık Aboneliği

Sanalborsam Sekizincisi

Finnet 2000 Plus Borsa Bilgi Portalı 6 Aylık Aboneliği

Sanalborsam Dokuzuncusu

Finnet 2000 Plus Borsa Bilgi Portalı 6 Aylık Aboneliği

Sanalborsam Onuncusu

Finnet 2000 Plus Borsa Bilgi Portalı 6 Aylık Aboneliği

Sanalborsam Onbirincisi

Finnet Stockeys Temel Analiz Platformu 3 Aylık Aboneliği

Sanalborsam Onikincisi

Finnet Stockeys Temel Analiz Platformu 3 Aylık Aboneliği

Sanalborsam Onüçüncüsü

Finnet Stockeys Temel Analiz Platformu 3 Aylık Aboneliği

Sanalborsam Ondördüncüsü

Finnet Stockeys Temel Analiz Platformu 3 Aylık Aboneliği

Sanalborsam Onbeşincisi

Finnet Stockeys Temel Analiz Platformu 3 Aylık Aboneliği

Sanalborsam İlk Üç Haftanın Birincileri: Şehir İçi Yabancı Dil Kursu + 2×50 TL Değerinde N11 Hediye Çeki + VIP Maç Bileti

Sanalborsam İlk Üç Haftanın İkincileri: 50 TL N11 Hediye Çeki

Sanalborsam İlk Üç Haftanın Üçüncüleri: 50 TL N11 Hediye Çeki

*VIP maç biletleri,Fenerbahçe ya da Beşiktaş maçları içindir. VIP maç bileti kazanan kişilerinin hediyelerini kullanmaları için Passolig’e sahip olmaları gerekmektedir.

*Şehir içi yabancı dil kursu kazanan yarışmacılar; Fransızca, İngilizce, Almanca, Rusça, İspanyolca dillerinden herhangi birini seçip, 1 kur olarak hediyelerini kullanabilirler.

*Yazılım kursu kazanan yarışmacılar, istedikleri yazılım kurslarından bir tanesini seçip; sınıfın uygunluk durumuna göre bu kursa ücretsiz kaydolabilirler.

*Yurtdışı gönüllülük kampı kazanan yarışmacı, yurtdışında istediği bir ülkeyi seçerek bu hakkını kullanabilir.

Sanalborsam Kuralları
İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Kültür ve Sanat Birliği’ne bağlı Yatırım Kulübü tarafından beşinci defa organize edilen Sanalborsam yarışmasına katılan her yarışmacı, aşağıda listelenen tüm kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Yarışmaya katılırken verilen bilgilerin doğru olup olmadığı katılımcının sorumluluğundadır. Yarışmacın ödül kazanması durumunda yarışmacı, kimlik bilgilerinin doğruluğunu ispatlamak durumundadır.
Yarışmacıların ödül kazanabilmesi için 18 yaşından büyük olup üniversite öğrencisi olması zorunludur. Yarışmacılar ödül kazandıkları takdirde öğrenci olduklarını ispatlamakla yükümlüdürler. İspatlayamayan yarışmacılar bir hak talep edemez.
Sanalborsam kategorisinde her yarışmacıya başlarken sanal 100.000 Türk Lirası verilecektir. 4 hafta sonunda bu parayı en çok büyüten 4 kişi ve her hafta en çok parayı kazanan yarışmacılar ödüllendirilecektir (her hafta kendi içinde değerlendirilecek). Herhangi bir hafta sıralamasında dereceye girip bir ödül kazanan yarışmacı, başka bir haftanın sıralamasında aldığı dereceyle aynı ödülü kazanamaz. Bu durum olduğu takdirde ödülü kazananlarda değiştirme yapılacaktır.
Hangi derecelere hangi ödüllerin verileceği www.sanalborsam.org sitesinde açıklanacaktır.
Kazanılan ödüllerin nakdi karşılığı talep edilemez ve/veya iade edilemez. Ancak birer ödül kazanan kişiler karşılıklı anlaşırsa ödüllerin sahipleri değiştirilebilir.
Ödüllerin kazananlarının belirlendiği sıralamada üniversite öğrencisi olduğunu kanıtlayamayan kişiler yok sayılacak, ödüllerin kazananları bu sıralamaya göre belirlenecektir.
Yarışma sıralaması yapılırken aynı portföy miktarına ulaşan yarışmacılar olduğunda daha çok işlem yapan yarışmacı daha üst sırada olacaktır. İşlem sayısının da aynı olması durumunda işlem hacminin büyüklüğü sıralamayı belirleyecektir.
Kazanılan ödülün sonradan oluşabilecek vergi yükümlülüklerinden ödülü kazanan kişi sorumludur.
Ödül kazanan kişilerin yaptığı işlemler ilan edilecek, yarışmanın şeffaflığına önem verilecektir.
Her yarışmacı, bir kategoriye yalnızca bir kez kayıt yapma hakkına sahiptir. Birden fazla hesapla aynı kategoride yarışmaya katılan kişiler tespit edildiğinde, bu kişiler bir hak talep edemez ve yarışma organizatörleri tarafından ihraç edilebilir.
İşlemler platformların kuralları çerçevesinde yapılacaktır.
27 Şubat 2017 Pazartesi tarihinde başlayacak yarışma, 24 Mart 2017 Cuma günü sona erecektir.
Yarışmanın kazananları www.sanalborsam.org adresinde yayınlanacak, ödüller 9-12 Nisan 2017 günleri arasında düzenlenen İTÜ Yatırım Kulübü’nün etkinliği Global Opportunities in Business and Investment (GOBI) sırasında sahiplerine verilecektir.
Yarışmacıların kayıt formunda verdikleri iletişim bilgilerini İTÜ Yatırım Kulübü ve Sanalborsam yarışmasının sponsor şirketleri tarafından tanıtım ve promosyon amaçlı kullanabilir. Yarışma katılımcılarına özel kampanyalar ve fırsatlar katılımcılara e-posta ya da sms yoluyla tanıtılılabilir. Katılımcılar istedikleri takdirde, kendilerine olası kampanya mesajlarına cevap verip kurumların aboneliklerinden çıkabileceklerdir.
Yarışmaya teknik, idari ya da mali zarar vermeye çalışanlar ve yarışma ya da yarışma sponsor şirketleri hakkında gerçek dışı, haksız beyanda bulunanlar Sanalborsam yarışmasından ihraç edilebileceklerdir.
Sanalborsam yarışmasının organizatörü İTÜ Yatırım Kulübü, teknik problemler ya da benzeri sebeplerden dolayı yarışmayı geçici olarak durdurabilecek, bazı işlem kurallarını değiştirebileceklerdir.
İTÜ Yatırım Kulübü herhangi bir zamanda yarışma kurallarında değişiklik yapma ve yarışmayı sonlandırma hakkını saklı tutar.
Yarışma kurallarının herhangi bir maddesi hukuka aykırı, hükümsüz ya da uygulanamaz olarak sayılırsa işbu madde görmezden gelinecek ve geriye kalan hükümler geçerliliğini ve uygulanabilirliğini koruyacaktır.
Açıklanan ödüller dışında, yarışmaya başka ödüller eklenebilir. Bu ödüllerin dağılımı İTÜ Yatırım Kulübü tarafından yapılacak olup www.sanalborsam.org adresi üzerinden açıklanacaktır.