SANAL İŞLETME OYUNU

SANAL İŞLETME OYUNU başvurusu için 20 Ocak son gün!

Sanal İşletme Oyunu, web tabanlı bir iş simülasyonu yarışmasıdır. Bu yarışma üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik bir yarışmadır. Yarışmaya başvurmak için herhangi bir bölüm veya üniversite kısıtlaması yoktur. Üniversite öğrencileri bu yarışmaya 3 veya 4 kişilik takımlar halinde katılabilmektedirler.

Sanal İşletme Oyunu’ nda yarışmaya hak kazanan takımlar (64 takım) kendilerine verilen şirketlerin çeyreklik raporları üzerinden bir sonraki dönem için pazarlama, insan kaynakları, finans, üretim vb. alanlarda sayısal kararlar alarak yarışmaktadırlar. Dolayısıyla hem akademik anlamda hem de kariyer anlamında liderlik, yönetim bilgisi, takım çalışması, rekabet vb. alanlarda yarışmacıların kendilerini sınayacakları bir simülasyon olacaktır.

Yarışma 5 haftalık grup fazı ve 1 haftalık final olmak üzere toplamda 6 haftadan oluşmaktadır. Yarışma tarihleri, ödülleri ve başvuru detayları ile ilgili ayrıntılı bilgi ise www.sanalisletmeoyunu.com adresinde mevcuttur.
Üniversitenizdeki ve bölümünüzdeki öğrencilerin böyle bir yarışmadan haberdar olabilmeleri için bu maili öğrencilerinize yönlendirmenizi ve öğrencilerinizi bilgilendirmenizi rica etmekteyiz. Bu yarışma dünya genelinde Global Management Challenge (GMC) adıyla düzenlenmektedir ve European Foundation for Management Development (EFMD)’ den “CEL” akreditasyonuna sahiptir.