Sanal İnovasyon Kampı Başlıyor!

Sanal İnovasyon Kampı Başlıyor!

64. YILINI DOLDURAN BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ İŞLETME VE EKONOMİ KULÜBÜ TÜRKİYE’NİN İLK SANAL İNOVASYON KAMPI İLE KARŞINIZDA!

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tüm Türkiye’deki inovatif gençleri tek bir platformda topluyor!

Girişimcilik ve İnovasyon Alt Kurulu, 64 yıllık bilgi birikimi ve tecrübesiyle iş dünyasının birçok alanındaki gelişmeleri takip ve analiz ederek edindiği tecrübeyi düzenlediği etkinlikler yoluyla öğrencilerle paylaşmayı, kurumsal girişimciliğe ilgisi olan ve bu alanda fark yaratmak isteyen öğrencilerin bireysel gelişim hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamayı ve bu öğrencileri öğretim hayatları sonrasında kendilerini bekleyen gelecek ile erkenden tanıştırmayı amaçlayan bir alt kuruldur.

Bu hedefler doğrultusunda bu sene DuPont Türkiye İnovasyon Merkezi’nin katkılarıyla ilki düzenlenecek olan Boğaziçi Sanal İnovasyon Kampı’nda genç üniversite öğrencileri belirlenmiş konu üzerine yenilikçi projeler geliştirerek en inovatif ve sürdürülebilir fikri oluşturma adına yarışacaklar. Tüm sürecin Workinlot.com platformu üzerinden online olarak yürütüleceği yarışmaya Türkiye’nin tüm üniversitelerinden öğrenciler bir ay boyunca istedikleri zaman katılım sağlayabilecek.

Sanal İnovasyon Kampı, fikir üretme kabiliyetlerini geliştirmek isteyen geleceğin girişimcileri ve sosyal yenilikçilerini bir araya getirmeyi ve bu süreç içinde inovatif düşünen öğrenciler arasında etkileşim yaratmayı, inovasyon sürecindeki adımları öğrenmelerini hedefleyen bir yarışma. Bir ay boyunca açık kalacak platformda öğrenciler tarafından geliştirilmiş projeler arasından seçilen projenin İsviçre Seyahati ve Meyrin (İsviçre) DuPont (özellikle DuPont şeklinde not Dupont) İnovasyon Merkezi Gezisi ile ödüllendirileceği ve daha birçok sürpriz ödülün olacağı Sanal İnovasyon Kampı’na herkesi bekliyoruz.

YARIŞMA
27 Nisan tarihine kadar sitedeki “başvur” bölümünden başvurabilirsiniz, başvurunuzun ardından gelecek olan maildeki yönlendirmeleri takip ederek yenilikçi projelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bireysel ya da iki kişilik takım halinde Workinlot.com platformu üzerinden 3 farklı case hakkında 8 ana aşamadan oluşan projeler hazırlanıp “Marketplace” bölümüne yükleniyor. Yarışmaya devam edebilmesi için tek proje yeterli ama her öğrenci ve takım birden fazla proje üretebilir. Jüri tarafından seçilecek 10 proje finalde sunum yapacak ve büyük İsviçre Seyehati ve Meyrin (İsviçre) DuPont İnovasyon Merkezi Gezisi Ödülü için yarışacak. Süreç boyunca Türkiye’nin her yerinden yarışmaya katılan öğrencileri bir çok sürpriz ödül bekliyor.

*Yarışmaya şehir dışından katılan öğrenciler finale kaldıkları taktirde sunumlarını videocall üzerinden yapabilecekler.

Sizde kantinden, evinizden, kütüphaneden ya da herhangi bir yerden Türkiye’nin ilk Sanal İnovasyon Kampına dahil olup büyük ödül için yarışabilirsiniz.

http://innocamp.buik.net/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.