Samsung Mobilers yarışması

Üniversite öğrencilerine yönelik sosyal medya ve pazarlama projesi yarışması

19 ülkede birden düzenlenen Samsung Mobilers yarışmasında üniversiteli ekiplerin sosyal medya ve pazarlama projeleri çarpışacak.

 

Stajını puanla, senden sonra gelen öğrenciler faydalansın. www.stajinipuanla.com

 

Türkiye’nin en gözde şirketlerini üniversite öğrencileri belirliyor. www.engozdesirketler.com
 

Üniversite öğrencilerine yönelik sosyal medya ve pazarlama projesi yarışması Samsung Mobilers, bu yıl Türkiye dahil 19 ülkede birden düzenleniyor. ‘En iyi’ Mobiler’lar Güney Kore’ye giderek diğer ekiplerle buluşacak, Samsung ofislerinde ortak çalışmalara katılacak.

5 Şubat’a kadar başvuruların kabul edildiği yarışmayla, pazarlama, iletişimi, sosyal medya kullanımı ve organizasyon süreçlerini bir araya getirerek, üniversitelilere kariyerlerinin başlangıcında gerçek ve kapsamlı bir deneyim yaşatmayı hedefleniyor.

Pazarlama yeteneğine güvenen, sosyal medyada aktif, yaratıcı ve girişimci üniversiteliler arayan projeye katılım için, Facebook’taki SamsungTurkiye adresinde bulunan başvuru formunun doldurulması yeterli. Başvuru yapacak üniversiteliler, kendileriyle birlikte aynı üniversitede okuyan 2 takım arkadaşıyla birlikte, kendilerini tanıtan, en fazla 40 saniyelik bir video çekerek projeye başvurabiliyor.

15 Mobilers ile birlikte, 5 takımdan oluşacak projenin seçilen takımları, en geç 13 Şubat tarihinde Facebook üzerinden duyurulacak.

Proje kapsamında takımlar, kendilerine verilecek haftalık ve aylık görevler doğrultusunda; online ve offline projeler gerçekleştirecek. Amaç; üzerinde çalışacakları konuyu en çarpıcı ve en etkili şekilde anlatacaklarına inandıkları fikri bulmak ve fikirlerini en fazla insana yaymak.

Proje üniversitelilere; hayal ettikleri projeyi hayata geçirebilecekleri ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarabilecekleri özgür bir ortam sunuyor. Birbirinden yaratıcı ve eğlenceli fikrin üzerinde çalışma fırsatı sunan Samsung Mobilers sayesinde takımlar; hem pazarlama ve sosyal medya alanında doğrudan deneyim kazanarak kendilerini mesleki açıdan geliştirebilme, hem de proje süresince sektörün uzmanlarıyla tanışarak onların deneyimlerinden faydalanma şansı buluyor.

Bu sayede Mobilerlar, kendilerini gösterebilecekleri ve bire bir deneyim kazanabilecekleri bir projede yer almanın yanı sıra, kariyerlerine güçlü bir başlangıç yapmış oluyor.

Aylık değerlendirmeler sonucunda en iyi Mobilers takımına çeşitli ödüller vaad eden projenin en dikkat çekici ödülleri, projenin en iyileri olarak seçilen Mobilerların Samsung Türkiye’de staj yapma ve Kore seyahatine katılıp diğer ülkelerin Mobilers takımlarıyla tanışma şansı elde edecek olması. (ntvmsnbc)