Samsun Sosyal Girişimcilik Eğitimi

Girişimcilik Eğitimi
Girişimcilik Eğitimi

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı, Samsun’daki sosyal girişimcileri, sosyal girişimcilik alanına ilgi duyan aktif vatandaşları ve sivil toplum alanından temsilcileri sosyal girişimcilik eğitimine davet ediyor. 17-18 Aralık tarihlerinde Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirilecek eğitimler için son başvuru tarihi 28 Kasım.

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı; Samsun ve çevre illerdeki sosyal girişimcileri, sosyal girişimcilik alanına ilgi duyan aktif vatandaşları ve sivil toplum alanından temsilcileri sosyal girişimcilik eğitimine davet ediyor!

Sivil Toplum Sektörü Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında desteklenen, Vehbi Koç Vakfı liderliğinde; Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu, Ashoka Türkiye, Sosyal İnovasyon İnisiyatifi Derneği, Sürdürülebilir Kalkınma için Yenilikçi Çözümler Derneği, TED Üniversitesi, Mozaik Foundation (Bosna Hersek) ve Social Enterprise UK (İngiltere) ortaklığı ile yürütülen proje kapsamında Türkiye’de sosyal girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesi hedefleniyor. Yerelde yürütülecek çalışmalarda Abdullah Gül Üniversitesi, Ankara Kalkınma Ajansı, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, İpekyolu Kalkınma Ajansı, Nilüfer Belediyesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; iştirakçi ortaklar olarak projeye destek vermektedir.

Başvuruların değerlendirilmesinde göz önünde bulundurulacak kriterler aşağıdaki gibidir:

– Başvuru sahibinin Samsun ve çevre illerinde ikamet etmesi veya çalışmalar yapması
– Sosyal girişimcilik ile ilgili deneyim sahibi olması ya da motivasyonunun olması
– Yaklaşımı ve tecrübesiyle sosyal girişimcilik sektörünün gelişmesini destekleyebilecek niteliklere sahip olması
– 17-18 Aralık 2019 tarihlerinde Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirilecek eğitime tam katılım sağlaması

Eğitim Tarihi: 17-18 Aralık 2019

Eğitim Yeri: Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Samsun

Son başvuru tarihi: 27 Kasım 2019

Not: Samsun dışından katılmak isteyenlerin ulaşım ve konaklama masrafları karşılanmayacaktır.

Sorularınız için [email protected] adresine yazabilirsiniz.

Türkiye Sosyal Girişimcilik Ağı Projesi, “Sivil Toplum Destek Programı-Kamu ve STK’lar Arasında İşbirliğinin Güçlendirilmesi için Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı” altında yürütülmektedir. Program mali ve idari açıdan güçlü ve daha önce proje deneyimi olan sivil toplum kuruluşlarının geliştirecekleri ortaklıkları ve ağları destekleyerek, bu ortaklıklar ve ağlar vasıtasıyla kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi ve sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Hibe programı kapsamında 10 sivil toplum kuruluşu yaklaşık 4.300.000 avro hibe desteği almaya hak kazanmıştır. Sivil Toplum Destek Programı, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA II) 2014 bütçesinden finanse edilmektedir; T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülmektedir. Sözleşme makamı Merkezi Finans ve İhale Birimi’dir.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgnMzuQHJkJBNHuw1h2MtJ7_gfqkV7cyq-fDW2ReLYO1Lj9g/viewform

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin