Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencileri Yeni Bir e-Twinning Projesine Başladı: “Innovation Wıthout Boundaries”

Erzincan Lisesi İngilizce Öğretmeni Yazgül ILGIN tarafından kurulan ve Samsun İbrahim Tanrıverdi Sosyal Sosyal Bilimler Lisesi İngilizce Öğretmeni Filiz GÖKÇE ZENGİN tarafından yürütülen , Türkiye’den 9, İtalya’ dan 3, Letonya’dan 1, Litvanya’dan 2, Polonya’dan 1 ve Romanya’dan 2 farklı okulun katıldığı “Innovation Wıthout Boundaries” isimli e-Twinning projesine Ekim ayında başlandı. Özellikle uzaktan eğitim uygulandığı bugünlerde yenilikçi yaklaşımların önemi giderek artmaktadır. Bu bağlamda projede öğrencilerin eleştirel düşünme, yaratıcılık medya ve teknoloji okur-yazarlığı ve iletişim becerileri gibi 21. Yüzyıl becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. Ayrıca hoşgörü, iş-birliği, önyargıları yok etme, insan hakları ve Avrupa vatandaşlığı kazandırma projenin diğer hedefleri arasında yer almaktadır.

Okulumuz Hazırlık D ve 9 A sınıfı öğrencilerinin katıldığı ve Mayıs ayında bitirilmesi hedeflenen projede çevrim-içi atölye çalışmaları ve toplantılar, e-kitap, ortak video sunumları, medya okur-yazarlığı ile ilgili anketler ve çevrim-içi insan hakları sergisi yapılması planlanmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin