SAMANYOLU LİSESİ Öğrencileri Amerika GENIUS’da Mansiyon Aldı

ABD’de SUNY at Oswego (State University of New York at Oswego) Üniversitesi tarafından düzenlenen bilim, sanat, tasarım ve spor gibi dallarda 57 ülkeden toplam 832 projenin yarıştığı GENIUS Olimpiyatları’nda, Türkiye’yi temsil eden ekipler arasında yer alan SAMANYOLU Koleji’nden EKREM SEYFI DEMIRBOGA ve FATIH KARACALAR adlı öğrenciler hazırladıkları , Development Of Color Controlled Rechargeable Ecological Battery adlı projeleriyle MANSİYON ÖDÜLÜ kazanarak New York Devlet Üniversitesi’nden egitim, barınma ve tüm üniversite giderlerinin karşılandığı %70 oranında burs kazandılar.
GENIUS Olimpiyatları, çevre sorunlarının küresel bağlamda anlaşılması ve çözüm politikalarının geliştirilmesinin yanı sıra tasarım, mühendislik, yazarlık, resim, müzik ve temel bilimlerde sürdürülebilirliğinin sağlanmasını teşvik etmeyi amaçlıyor. New York -Oswego State University tarafından 14-20 Haziran tarihleri arasında düzenlenen yarışmada, genç öğrenciler geleceğin çevre sorunlarına çözüm bulmaya çalıştı. Yarışmaya dünyanın 57 ülkesinden yapılan başvurular sonucunda 310 proje finale kalarak Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) davet edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Samanyolu Koleji müdürü Soner Öner, başarının elde edilmesinde emeği olan başta Prokom (Samanyolu Proje Koordinasyon Merkezi) ve danışman öğretmenleri olmak üzere, öğrencilerine ve okullarına destek veren velilere teşekkür etti. Öner “Samanyolu Koleji olarak dereceye girerek başarı kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor ve bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ederek öğrencilerimizi kutluyorum.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin