Salih Karagöz Vakfı Burs Başvurusu

Burs Başvurusu
Salih Karagöz Vakfı Burs Başvurusu

SALİH KARAGÖZ VAKFI, Yurt içi üniversitelerimizin Mimarlık ve Mühendislik bölümlerinde eğitim almakta olan başarılı ve maddi ihtiyaç sahibi öğrencilerine karşılıksız burs imkanı sağlamaktadır.

Burs Başvurusu İçin Şartlar

Lisans eğitimi veren devlet okullarının Mimarlık ya da Mühendislik bölümü öğrencisi olmak
Mali desteğe ihtiyacı olmak
Başka kurumdan burs almamak (Başka kaynaklardan aylık nakit yardımı şeklinde burs alanlara Vakıftan burs verilmez-Kredi ve Yurtlar Kurumundan alınan harç ve öğrenim kredisi hariç)
Yeni yerleşenler için ön sıralarda yerleşmiş olmak
Ara sınıftakiler için Genel Not Ortalamasının en az 2.5/4 veya 60/100 olması (Ancak Genel Not Ortalaması uygun olduğu halde 3 dersten fazla başarısız olanlar burs için başvuru yapamazlar)

Burs Miktarı

2022-2023 yılında ödenecek aylık burs miktarı 900 TL olup her yıl Ekim-Haziran ayları arasında 9 aylık için ödenmekte ve normal öğrenim süresince devam etmektedir.

Burs Başvuru Dönemi

Başvurular her ders yılı başında Ekim ayı sonuna kadar yapılabilmektedir.
Bursiyer öğrenci temini konusunda çeşitli üniversitelerle bağlantı kurulmakta ve bu kurumlarda kayıtlı öğrencilerin kendi okullarının burs ofisi/öğrenci daireleri aracılığıyla başvuru yapmaları sağlanmaktadır. Bu Üniversiteler aşağıda belirtilmiş olup bu kurumlar dışında kalan üniversite öğrencileri ise vakfımıza doğrudan başvuruda bulunabilmektedirler.

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ
ODTÜ
İTÜ
YTÜ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ve İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ

Başvurular, elden, posta veya mail yoluyla kabul edilmektedir.

https://salihkaragozvakfi.org