Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülü 2012

Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülü
2012 Ödülleri için duyuru
 
“Küresel Krizler sırasında Türk Ekonomisinin Performans”
 
Başvurular konulu bir kompozisyon yarışması için davet ediyoruz “Küresel Krizler sırasında Türk Ekonomisinin Performans” Türk ekonomisinin son küresel krizin tartışmasız derecede esnek olmuştur. Ancak, ekonomik krizler artık kesinlikle bir ülkede ya da bölgede yer alması hangi bir sonucu olarak çeşitli finansal ve ticari bağlantılar yoluyla çağdaş ulusal ekonomilerin giderek küresel bir sistemin içine entegre edilmiştir.

Yarışmaya deneme yüksek akademik standartları karşılamak ve tercihen karşılaştırmalı bir bakış açısı yeni bir küresel sistem, geçmiş ve gelecek küresel kriz ile başa çıkmak için güç ve mekanizmalar, Türk ekonomisinin yerini, güçlü ve zayıf yönlerini ele almalıdır. Yazarlar, bu konuların iç sektör veya makroekonomik ölçek düzeyinde yansımaları ele geçmiş politikaları ve yapısal reformların değerlendirmek için ya da ekonomik büyümenin sürdürülebilirliği, yurtiçi finansal piyasaların gelişimi ve performansı için yenilerini öneriyor ya da görüşmek için ücretsiz Türk reel sektörde güçlü bir küresel şoklara karşı güvenlik açığı.
son tarih Cumartesi, Mart 31 , 2012 .
Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülü birincilik ödülü için 20.000 $, ikinciye 10.000 ABD doları ve 5.000 ABD doları, üçüncü içerir. Uluslararası ve bağımsız bir jüri seçecek.

Yarışma için şartlar şunlardır:
Tüm kayıtlar, herhangi bir biçimde daha önce yayınlanmamış, yeni ve orijinal eserler olmalı.
Denemeler yaklaşık 15.000 kelime, olmalıdır . (Referanslar şeklinde gösterildiği olmalıdır aktarır .)
Soyut bir orijinal kompozisyon gömülü 500 kelimeler ve kısa bir özgeçmiş , başvuru sahibinin gerekli.
Yazılar aşağıdaki adrese bağlı bir Word belgesi şeklinde İngilizce olarak sunulmalıdır: http://award.sabanciuniv.edu/submityourentry/

İletişim
Telefon: (90 216) 483 9077 
Fax: (90 216) 483 9045 
E-posta:  [email protected]
Kampüs Adres: Sabancı Üniversitesi, Orhanlı – Tuzla, 34956 İstanbul / Türkiye