Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülü 2011

Ödül Hakkında

2005 yılında, Sabancı Üniversitesi duyurmak ve sipariş Türk kültür, toplum ve siyaset tüm yönlerini araştırma teşvik etmek amacıyla bir uluslararası araştırma ödülü yönetmek ve bir bakış açısıyla yeni araştırma seçkin örnekleri korumak için Türkiye’nin rolü üzerinde ihdas karar çağdaş dünya. “Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülü”, Mütevelli Heyeti, Sabancı Üniversitesi Yönetim Kurulu Merhum Sakıp Sabancı, Onursal Başkanı onuruna donatılmış olup, Türk ve İslam Sanatı ve Tarihi, Ekonomi ve Türkiye Sosyolojisi gibi alanları kapsıyor. 2011 yılında, Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülü 6 kez verilecektir.

 

“Değişen Dünya Düzeninde Türk Dış Politikasının Yeni Yönelimler: Zorluklar ve Fırsatlar” 

Rekabet çağdaş Türkiye üzerine özel ilgi ile sosyal bilimler alanında tüm bilim açıktır. sorunları ve Türk girişimleri ile ilgili sorunları ele almalıdır Yarışmaya gönderilen deneme konumu ve yeniden vardiya ve güç geçişler içerir dünya siyasetinin giderek sıvı ortama Türk dış politikasını değerlendirmek. Özellikle, yazarlar yararları ve realignments ve dünya politikasında Türkiye’nin geleneksel konumlandırma yeniden değerleme yol açabilir Türkiye’nin yeni keşfedilen pro-aktif dış politika zorlukları değerlendirmek gerekir.

Son başvuru için 31 Mart 2011 .

Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülü 20.000 $ birincilik ödülü için, 10.000 $, ikinci, ve $ 5,000 ‘ü içerir. Bağımsız ve uluslararası jüri ödülü kazanan seçecektir.

Tıklayın  koşulları hakkında daha fazla bilgi edinmek için.