SAİNT MİCHEL FRANSIZ LİSESİ’NDE DÜZENLENEN TEDXWOMEN İLE SESSİZLİĞİN İÇİNDEKİ GÜRÜLTÜ OL!

Saint Michel Fransız Lisesi
TEDxWOMEN konferansı

Türkiye’de bir lise etrafında ilki gerçekleşen TEDxWOMEN konferansı Saint Michel Fransız Lisesi tarafından bu sene düzenlendi.

Çok fazla beğeni ve ses getiren bu konferans ile Saint-Michel Fransız Lisesi öğrencileri  milyonlarca sessiz kadının çağrısına kulak verdi ve onların sesleri oldu!

Dünya çapında şimdiye kadar 4 milyarın üzerinde izlenme rakamına ulaşan TED konferanslarının lisansıyla Saint Michel Fransız Lisesi’nde gerçekleşen TEDxSaintMichelHSWOMEN, bu sene St Michel Lisesi’nde konuklarını ağırladı. Konuklar arasında: Türkiye’nin önde gelen yazarlarından Ayşe Kulin, ülkemizin başarılı haber spikerlerinden Ece Üner, “Tutumlu Anne” sitesi’nin kurucusu Özden Pusat, SGDD Genel Kordinatör Yardımcısı Ayşegül Yalçın Eriş, “Giyi World” markasının kurucusu Göknil Bigan yer aldı.Konferans arasında yer alan #SUSAMAM başlıklı dans performansı da izleyicilerin yoğun ilgisini ve beğenisini topladı.

TED nedir?

Technology, Entertainment ve Design sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED “ideas worth spreading” sloganıyla yola çıkan ve kâr amacı gütmeyen bir organizasyondur. 30 senelik bir geçmişi olan ve konuşmaların 18 dakikayla sınırlı olduğu TED konferanslarında bugüne kadar Bill Gates, Al Gore, Jan Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende ve Gordon Brown gibi isimler konuşmacı olarak yer aldı.

TEDx, “Ideas worth spreading” sloganının ruhuyla, TED benzeri bir deneyimi yerel ve bağımsız olarak gerçekleştirmek amacıyla düzenlenen bir etkinliktir. TEDx etkinlikleri küçük topluluklara TED Talks videolarını ve canlı konuşmaları bir arada izleme ve tartışma imkânı verir. TED Konferansları TEDx etkinliklerine birer rehber olmakla birlikte TEDx etkinlikleri bağımsız birer organizasyondur.

TEDxSaintMichelHS, TED tarafından lisanslanmış ve tamamı gönüllülerden oluşan, kâr amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonudur.

https://instagram.com/tedxlyceesaintmichel?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

four × 5 =