Şahinbey Bilim ve Sanat Merkezi Bilim ve Sanat Şenliği

ŞAHİNBEY BİLİM VE SANAT MERKEZİ-Üstün Yetenekli Çocuklar Eğitim Merkezi
Bilim ve Sanat Merkezi Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı özel eğitim okuludur. Merkezimizde Gaziantep il merkezinden 220 üstün yetenekli öğrenci eğitim görmektedir.

GAZİANTEP ŞAHİNBEY BİLİM VE SANAT MERKEZİ “BİLİM VE SANAT ŞENLİĞİ” YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
Şahinbey Bilim ve Sanat Merkezi’nin Gaziantep Üniversitesi’yle 7-8-9 mayıs 2013 tarihlerinde ortaklaşa düzenlediği bilim ve sanat şenliği yoğun ilgi gördü. Şenlik Gaziantep Üniversitesi Şenlik alanında yapıldı. Şenlikte üstün yetenekli öğrenciler yaptıkları fen ve matematik projelerini sergilediler.
BİLSEM öğrencileri tarafından hazırlanan gösteri deneyleri (Titrek El Oyunu, Anamorfik Ayna, Hologram, Uçuran Ayna, Bernolli Üfleyicisi, Van de GraafGeneratörü, Şimşek Makinesi, Plazma Topları ile Sihirli Lamba, Komik Aynalar, Praksinoskop, El Bataryası ve NOVA 5000 tablet bilgisayarlar ile Fizik ,Kimya ve Biyoloji bilim gösteri deneyleri büyük ilgi gördü.
Ayrıca şenlikte Radyo kontrollü araç gösterisi, BİLSEM öğrencileri mini konseri, “Uzayı Keşfedelim” Teleskop ile uzay gözlemi ve sergisi, BİLSEM öğrencileri “Uçan Büyük Kalpler ” balongösterisi, “Robotla Satranç Oynuyorum” ve “çizgi izleyen robotlar” etkinliği, Bilim Tiyatrosu, BİLSEM- KIZILAY Kan Bağışı kampanyası, BİLSEM öğrencileri “Minik Eller Kan Grubu Tesbitini Yapıyor” etkinliği ve birçok gösteri deneyleri yapıldı.