SAĞLIKTA İLETİŞİM SEMPOZYUMU

BİR GÖLE BİR TAŞ ATTIK…

Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 25 Mart 2015 günü Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinin işbirliğiyle “Sağlık İletişimi ve Medya” konulu bir panel gerçekleştirdi. Panelde sağlık iletişiminin çeşitli boyutları konuşuldu.

Tüm gün süren panelin oturumları arasında kahve içerken iletişim akademisyenleri olarak neden aramızda iletişim kuramadığımızı konuştuk. Beklemeye gerek yoktu. Hemen orada cep telefonumla facebook üzerinden bir grup oluşturdum. Sağlık İletişimi Akademisyenleri facebook grubu o anda doğmuş oldu. Amacı bu alanda çalışanlar arasındaki iletişimi sağlamak; bu alanda kimlerin çalıştığını ve kimin ne yaptığını birbirine duyurmaktı.

Facebook grubumuza kısa sürede üye olanların sayısı 20’yi buldu. İlk konuşulan şeylerden biri de neden bir toplantıda biraraya gelmiyoruz sorusu oldu. Bunun üzerine böyle bir buluşmaya Eskişehir’de Anadolu Üniversitesinin ev sahipliği yapması önerisinde bulunduk. Dekanlığımız kabul etti. Ardından da yıllardır düzenlemiş olduğumuz uluslararası iletişim sempozyumunun bilgi birikimi ve ekibiyle birlikte çalışmaya başladık.

Bir göle bir taş attık. Bakalım nerelere ulaşacağız…

Katkı veren herkese şimdiden teşekkür ederiz.

Prof. Dr. Erkan YÜKSEL
Organizasyon Komitesi
Gönüllü Başkanı

Bildiri başvurusu için son tarih: 13 Eylül 2015
Kabul edilen bildirilerin ilanı: 1 Ekim 2015
Sempozyum tarihi: 5-6 Kasım 2015
Bildiri kitabı için tam metin teslimi son tarihi: 20 Kasım 2015

sisempozyum [at] gmail.com

http://saglikiletisimi.wix.com/saglik

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin