SAĞLIKLI KARACİĞER

Proje Tanıtımı:
PROJENİN AMACI: Doğal,bitkisel ve hayvansal ürünlerden yararlanarak karaciğeri yenileyici ilaç elde ederek insanları siroz ve karaciğer kanserine karşı korumak.

PROJENİN HEDEFLERİ:

1.Kimyasal ilaçların yan etkilerine karşı tamamen doğal,bitkisel ilaç elde etmek.

2.Hızla artan karaciğer kanseri ve siroza karşı önleyici ve destekleyici ilaç yapmak.

3.Önleyici tedbir olarak kullanacağımız ilaç sayesinde çok pahalı olan kanser ilaçlarının kişiler ve devlet üzerindeki yükünü azaltmak.

4.İnsanların siroz ve karaciğer kanserine yakalanmasını önlemek.Bu hastalıklarda ölümlerin olmasını önlemek ve psikolojik etkisini azaltmak.

LİTERATÜR TARAMASI:

www.aridunyasi.com.tr

www.bitkialemi.com

http://www.bitkilerianlamak.com

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:Karaciğere faydalı olan ilaçların etken maddelerini oluşturan bitkilerin seçimleri yapıldı.Bunlardan devedikeni,propolis ,zerdeçal ve arı poleni üzerinden kaynak çalışmaları yapıldı.

1.Devedikeni tohumu: İçindeki silymarin maddesi karaciğerin ilacıdır.Karaciğer hücrelerini yeniler.Aynı zamanda kolesterol düşürücüdür.

2.Zerdeçal: Karaciğeri güçlendirir.Toksinlerin atılmasını sağlar.İçeriğindeki curcumin kansere karşı koruma sağlayarak tümör hücrelerinin çoğalmasını engeller.

3.Propolis: Arıların kovanlarına ışık girmesini önlemek için kovanlarını sıvadıkları maddedir.Bilinen antibiyotiklerden 100 kat daha fazla etki gösterir.Kansere karşı çok güçlü bir antioksidandır.Bağışıklık sistemini güçlendirir.

4.Arı Poleni: Çok güçlü bir antioksidandır. Çok zengin bir aminoasit ve protein kaynağıdır.Tam bir mineral deposudur.

Devedikeni tohumunu ve zerdeçalı blender ile toz haline getirdik.Eşit miktarda zerdeçal,devedikeni,propolis ve arı polenini iyice karıştırarak bir karışım haline getirdik.Elde ettiğimiz karışımı kaşelerin içine doldurarak tek kullanımlık tabletler elde ettik.

ULAŞILAN SONUÇLAR: Babam 19 senedir hepatit B taşıyıcısıdır. Kandaki karaciğer değerleri olan AST ve ALT sonuçları yükseldiği zaman devedikenitohumu yiyerek

AST ve ALT sonuçlarını normal seviyeye indirmektedir.Bu projeyi yapmaya karar verdiğim tarih olan 15 Aralık 2010 tarihinden buyana hazırladığım bu karışımı kullanmaktadır.Babam kendisini AST ve ALT değerleri düştüğü zamanki halsizliklerini duymamakta ve kendisini çok zinde hissetmektedir.

PROJE ÖZETİ:Propolis,zerdeçal,arı poleni ve devedikeni tohumundan oluşan karışım hazırlayıp karaciğeri destekleyici ve yenileyici bitkisel karışım elde ettik.Kaşelere koyduğumuz bu karışımı tabletler halinde insanların kullanımına sunduk.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin