Sağlıklı Beslen Kaliteli Yaşa eTwinning Projesinde Hasan Ali Yücel İlkokulu öğrencileri Evde kal Türkiyem afişlerini yapıyor

eTwinning Projesi
Evde Kal Türkiyem Sağlıklı Beslen Kaliteli Yaşa

“Sağlıklı Beslen ,Kaliteli Yaşa  -Lıve A Healty Dıet Qualıty “E twinning  projesi okulumuz öğretmenlerinden Melike ÖZKAN ÇELİK ‘in rehberliğinde 4-E sınıfının  katılımıyla COVID -19 virüsüyle savaştığımız bu zamanda Uzaktan Eğitim sürecinde de devam etmektedir . Projede Yurt içinden Konya ,Samsun,Diyarbakır ,Trabzon; Yurt dışından ise Romanya ,Makedonya ve Kuzey Makedonya’dan öğretmen ve öğrencilerle birlikte ortak  etkinlikler yapılarak sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemi üzerinde durulmaktadır.”Sağlıklı Beslen,Kaliteli Yaşa – Lıve A Healty Dıet Qualıty “ E twinning projesi dengeli beslenmenin önemini kavratmak ,besinlerin faydaları hakkında bilgi sahibi olmak ,dengesiz beslenmenin getireceği olumsuzluklarla ilgili farkındalık oluşturabilmek amaçlı yapılmaktadır. Proje kapsamında afiş ,logo ,wordart ,broşür hazırlama ,öğrencilerin kendi kahvaltı tabaklarını tasarlama,puzzle oynama , proje tanıtım videosu ,okul tanıtım videosu hazırlama gibi etkinlikler yapılmıştır.

Uzaktan eğitim sürecinde de 4-E sınıfı öğrencileri  evde sağlıklı besinler hazırlayarak hem sağlıklı beslenmenin önemini kavrayarak  evde güzel zaman geçiriyor  hem de özgüvenlerini geliştiriyorlar. COVID -19 virüsünden korunmak için Evde Kalmanın önemini vurgulamak için “Evde Kal Türkiyem “ temalı  afiş ve kelime bulutu çalışması yaparak kaliteli yaşamaya dikkat çekiyorlar .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

five + 4 =