Sağlıklı Adımlar Resim Yarışması

Proje
Sağlıklı Adımlar Projesi

Ödüllü resim yarışması eğitim-öğretim döneminin ikinci döneminde yapılıyor. Yarışmanın temel amacı, yeterli ve dengeli beslenme ile fiziksel aktivite konusunda öğrenilenlerin pekiştirilmesi.

Öğrenciler resimleriyle yarışmaya katılarak güzel ödüller kazanabiliyorlar. Böylece, resim yeteneklerini beslenme ve fiziksel aktivite konusundaki bilgileriyle birleştirebiliyorlar.

Çocukların dengeli beslenme, sağlık ve fiziksel aktivite konusundaki bilinç düzeyini artırmayı ve bu konularda iyi alışkanlıkları sahip olmalarını desteklemeyi amaçlayan projemiz, Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile ilkokul üçüncü sınıf öğrencilerine yönelik olarak Hayat Bilgisi ile Beden Eğitimi ve Oyun derslerinde uygulanıyor.

Projenin içeriği de ihtiyaçlara uygun olarak sürekli iyileştiriliyor ve zenginleştiriliyor. 2017’de fiziksel aktivite modülünün eklenmesinin ardından, 2019-2020 eğitim öğretim yılında da çevre konusu proje kapsamına dahil edildi. Çevre modülünün eklenmesiyle çocuklar, Hayat Bilgisi derslerinde Sağlıklı Adımlar projesi kapsamında, “geri dönüşüm” konu başlığını ele alacaklar. Geri dönüştürülebilir malzemeler ve geri dönüşümün ekonomi ve çevreye katkısı hakkında bilgi edinecekler. Bu çalışma hem Millî Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Vizyonu hem de Nestlé’nin, operasyonlarının çevre üzerindeki etkisini sıfıra indirme hedefi ile uyumlu.

https://www.saglikliadimlarprojesi.org/tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin