Ana SayfaÜniversite Öğrenci BurslarıSABANCI VAKFI BURS BAŞVURULARI BAŞLADI!

SABANCI VAKFI BURS BAŞVURULARI BAŞLADI!

Sabancı Vakfı, her yıl Türkiye’nin dört bir yanından başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlıyor. Burslar, 10 aylık nakit ödeme şeklinde veriliyor.

Bursiyerler, üniversitelerin burs komiteleri tarafından yapılacak değerlendirme ile adayların başarı durumları ve maddi desteğe olan ihtiyaçları esas alınarak belirlenmektedir.

Sabancı Vakfı Bursları, üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilmekte olup geri ödeme veya mecburi hizmet yükümlülüğü içermez. Ancak mezun bursiyerler gönül borcunu ödemek için dilerlerse burs almakta olan öğrencilere deneyim ve bilgi aktarmak için mentorluk yapabilir.

Burs, Türkiye’de tam zamanlı lisans öğrenimine kabul edilen T.C. uyruklu öğrenciler için geçerlidir.
Yanda belirtilen başvuru koşullarını sağlayan öğrenciler, Sabancı Vakfı Bursu için kayıtlı oldukları üniversiteye başvuru yapabilirler.

BAŞVURULAR ÜNİVERSİTELERE YAPILACAKTIR

BUGUNE KADAR 52.500’DEN FAZLA BURS VEREN SABANCI VAKFI,
HER YIL 1.500’E YAKIN ÖĞRENCİYE BURS SAĞLAMAYA DEVAM EDİYOR.

BURS KOŞULLARI
2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucunda tablodaki üniversitelere aşağıdaki puan türleri ve en az yerleştirme puanları ile kayıt yaptıran öğrenciler Sabancı Vakfı Bursu için üniversitelerine başvuru yapabilirler.

Sayısal (SAY) Puanı: 490
Sözel (SÖZ) Puanı: 425
Eşit Ağırlık (EA) Puanı: 420
Dil (DİL) Puanı: 475

BURS ÖDEMELERİ
2023-2024 ders yılı için aylık burs tutarı 3.500 TL’dir. Burs ödemeleri Ekim-Haziran ayları arasında 10 aylık olarak yapılacaktır (Ekim ayında çift ödeme).

SON BAŞVURU TARİHİ VE YERİ
Üniversitelerin burs başvuruları için geliştirdiği başvuru formu ve istenen belgeler Sabancı Vakfı Bursları için de aynen geçerli olacaktır.

Başvuruların ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından kayıtlı olduğu üniversitenin belirlediği tarihe kadar Öğrenci İşleri / Burs Ofisi’ne teslim edilmesi gerekmektedir.

Öğrenci İşleri / Burs Ofisi tarafından farklı bir tarih belirlenmediği durumda son başvuru tarihi 20 Ekim 2023’tür.

sabancivakfi.org
facebook: sabanci.vakfi
twitter: SabanciVakfi
instagram: sabancivakfi
youtube: Sabancivakfi

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.