ROOT Robotik Kodlama Online Turnuvası

Robotik Kodlama
Robotik Kodlama Online Turnuvası

Root2021 – Ortaokullar Arası Robotik Kodlama Online Turnuvası 2021 Başlıyor

402 takım, 201 öğretmen ve 1081 öğrencinin katılımı ile geçen yıl ilki düzenlenen Türkiye’de en fazla takımın katıldığı ROOT Robotik Kodlama Online Turnuvası’nın ikincisi bu yıl düzenleniyor. ROOT yarışmasına ortaokul seviyesindeki tüm öğrenciler ücretsiz katılım sağlayabilir.

ROOT, Robotik kodlama konularını da içeren STEM ağırlıklı bilgi ve beceri yarışmasıdır. Bu yarışmada öğrencilerden bazı teknik becerilerin yanında matematik ve fen gibi disiplinler arası çalışma, takım çalışması, iş birliği, problem çözme ve proje geliştirme becerilerini kullanması bekleniyor.

Yarışma temelde 3 aşamadan oluşuyor:

Bunlardan ilki online rekabet: Online Rekabet kendi içinde bir yarışmadır. Online Rekabet sonucunda ilk 10’a giren takımlara yarı final paketi hediye edilir. Ayrıca bu aşamadan alınan üye puanlarının ortalaması takım puanını oluşturacak ve sıralamaya göre takımların diğer aşamalara devam etme hakları elde ederler. Online Rekabete hazırlık sürecinde tüm öğrenciler Rokodemi platformu üzerinden hediye edilen 112 saatlik bireysel online eğitim ile konu eksiklerini tamamlayabilirler.

Online Rekabete katılmadan önce Türkiye genelinde yapılacak olan “Online Rekabet Isınması”na katılım sağlayabilir, bilgilerinizi sınayabilirsiniz.

İkinci aşama yarı final: Yarı final iki etaptan oluşuyor. İlki “Yarı final online rekabet” olarak gerçekleştirilen etapta öğrencilerin Mbot, Arduino ve Yapay Zekâ konularındaki yeterliliklerinin ölçülmesi planlanıyor.

Yarı finale hazırlık sürecinde Rokodemi tarafından online 10 saatlik mentör ve öğrenci eğitimleri de sağlanıyor.  Bunlara ek olarak Rokodemi platformu üzerinden 80 saatlik bireysel online eğitim de öğrencilere hediye ediliyor.

İkinci etap olan “Yarı Final”de ise öğrencilerin yarışma matı üzerinde çalışmaları ve istenilen görevleri yerine getirmeleri bekleniyor. Bu görevler hem eğlenceli hem de zorlu olacak. Yarı finalde takımların ihtiyacı olan tüm materyaller ise yarışma paketinde bulunuyor.

Üçüncü aşama final: Finalist gruplar Haziran 2021 tarihinde yine gruplar halinde yarışacaktır.

Biz hazırız, sen de hazır mısın?

Turnuva Ödülleri

  • Birincilik Ödülü: 3D Yazıcı
  • İkincilik Ödülü: Programlanabilir Drone
  • Üçüncülük Ödülü: Arduino Bluetooth Robot Araç Seti
  • Yaratıcı Çözüm Ödülü: Arduino Tasarım Beceri Seti

 

  • Yarışmaya katılan herkese dijital katılım sertifikası
  • Finalistlerin okul ve öğretmenlerine plaket, öğrencilerine madalya
  • , 2. ve 3. olan takımlara kupa

https://www.rokodemi.com/root

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin