Roca Uluslararası Tasarım Yarışması

jumpthegap® , BcD Barcelona Tasarım Merkezi işbirliğiyle 2004 yılından beri Roca tarafından tanıtılan ve bugün tasarlarken geleceğe düşünen yaratıcı insanları hedefleyen iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Tasarım Yarışmasıdır .

Yarışmanın önceki 8 basımı, projenin uygulanabilirliğinin tekliflerin yaratıcılığını sınırlamaması gerektiği düşüncesiyle geleceğin banyo alanı için yeni yenilikler ve sürdürülebilir konseptler aradı. Banyo çözümlerinin kavramsal, fütüristik ve yenilikçi tasarımları: yeni ürünler, yeni alanlar ve / veya yeni kullanımlar ve fonksiyonlar; kullanıcıların yeni istek ve ihtiyaçlarının öngörülmesi ya da hayallerin ve isteklerin gerçeğe dönüşmesi.

Ama bugün, gerçekliğimiz değişti . Hayal ettiğimiz gelecek, belki de küresel bir pandemi öngörmedi ve sanitasyon, hijyen, esenlik veya sağlığa erişim için yeni bireysel ve kolektif ihtiyaçlar da değişmek zorunda kaldı.

Şimdi boşluk gerçek, adı COVID-19 ve onu nasıl atladığımızı düşünmenin zamanı geldi .

jumpthegap® yeni nesil tasarımcıları ve mimarları desteklemeyi taahhüt eder ve onlara yeteneklerini geliştirmek ve sergilemek için uluslararası bir platform sunar. Şimdi her zamankinden daha, biz inanıyoruz bu yetenek, gerçek gösterilebileceği anlamına yenilikçi çözümler toplumla paylaşımına ve bu bize sağlayacaktır birlikte daha iyi bir gelecek inşa etmek.