RoboVAN Robotik yarışması

RoboVAN Robotik yarışması

Doğu Kalkınma Ajansının Çocuk ve Gençlerin Kalkınmaya Entegrasyonu Mali Destek Programı kapsamında desteklenmesine karar verilen, İpekyolu İlçe Milli Eğitim müdürlüğü adına hazırlanan “Kodlavan” adlı projemizin sözleşmesi imzalanarak, 16 aylık proje uygulama sürecine geçildi.

İmza törenine DAKA genel sekreteri Halil İbrahim GÜRAY, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah YAVUZER, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Metin DEMİR, Merkez Müdürümüz M. Refik BAYRAM, merkezimiz öğretmenlerinden ve aynı zamanda proje koordinatörleri olan Betül DURAN İNCİ ve M. Aziz ŞAHİN katıldı.

İpekyolu Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve merkezimizin paydaş olduğu proje kapsamında, İpekyolu İlçe sınırlarında dezavantajlı bölgelerde bulunan okulların öğrencilerini ve öğretmenlerini ENDÜSTRI 4.0 DEVRIM’ne hazırlamak amacıyla, proje kapsamında ilgili okulların öğrencilerine ve öğretmenlerine Temel Yazılım, Robotik ve Kodlama, STEM, 3D Yazıcı konularında eğitim verilecektir. 15 dezavantajlı okula MAKER atölyeleri oluşturulacaktır. Bu atölyelerden ilki merkezimizde kurulacak, planlanan eğitimler bu atölyemizde verilecektir. Yine aynı proje kapsamında, İl genelinde RoboVAN Robotik yarışması yapılacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here