Robotik meraklılarına Uygulamalı STEM destekli Robotik dersi eğitimi

 

Megavizyon, Robotik Eğitim Akademisi işbirliğinde

Öğretmenler, Öğretmen adayları ve tüm Robotik meraklılarına Uygulamalı STEM destekli Robotik dersi eğitimi veriyor.

Teknoloji şirketi Megavizyon tarafından hazırlanan STEM destekli Robotik eğitimi öğretmenlik kursuna devlet veya özel eğitim kurumlarında görev yapan ve kariyerlerini geliştirmek isteyen her branştan öğretmenlerle birlikte, üniversitede mühendislik alanında eğitim görenler ve robotik konusuna ilgi duyan, kendisini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

Megavizyon, eğitim kurumlarında Robotik dersi vermek, robotik kulübü kurmak  isteyen öğretmenler başta olmak üzere Robot tasarlama ve programlama, kodlama ve Arduino uygulamalarına meraklı tüm katılımcılara 2 günlük bir eğitim uygulayacak. Bu eğitimlerde katılımcıların STEM ve Robotik dünyası ile tanışmalarını, her yaş grubuna uygun farklı robot türlerini ve kurulmasını, mekanik ve elektronik tasarım, Arduino ile tanışma, proje tasarlama, programlama yöntemlerini anlamalarını sağlayacaktır.

Eğitimlere katılmak için her hangi bir şekilde elektronik, kodlama, programlama bilgisi olması şart değildir. Kurslarımızda eğitimler, STEM destekli müfredatlarla desteklenecek şekilde en kolay yoldan ve her yaş grubunu kapsayacak   uygulamalarla anlatılmaktadır.

EĞİTİM TARİHLERİ:

KURS: 27 – 28 Nisan 2016 tarihlerinde toplamda iki gün yoğunlaştırılmış ve uygulamalı olarak eğitim verilecektir.

Bu eğitimlerde katılımcılar, piyasada satışa sunulmuş belirli bir markaya bağlı olmayacak şekilde ana okulundan üniversiteye, tüm yaş gruplarına uygun robotik çalışmalardan örneklemeler görecek, uygulamalar yapacaklardır. Özellikle okul öncesi ve ilkokul çocuklarına yönelik sökülüp takılabilir parçalarla modüler robotik uygulamalarını öğrenerek, okullarda çocuklara yönelik eğlenceli figürlerle Robotik çalışmaları uygulayabileceklerdir.  Ayrıca robotik uygulamalar ve yarışmalar için göreve, amaca uygun robotların inşa edilmesi, mekanik tasarım, elektronik tasarım, program tasarım, motorların hareketlendirilmesi, DC Motor ve servo motorların kullanımı, sensörlerin çevresel koşullara göre seçilmesi, programlanması, matematiksel hesaplamalar, arduino kart kullanımı, analog ve dijital kontrol üniteleri, Led ve LCD kullanımı, potansiyometre ile hız kontrolü, joystick kontrolü, Robopan modül montajı ve kontrolü gibi değişik şekillerde eğitim alacak olup, tüm bu kazanımlara uygun uygulamalı alıştırmalar yapacaklardır.

Eğitim sonunda her katılımcıya sertifika verilecektir.

Robotik Eğitimini başarıyla bitiren öğretmenler, kendi branşı haricinde okul öncesi dahil her eğitim kademesinde Robotik eğitimi verebilirler.

 

KATILIMCI SAYISI:

Eğitim sınıfları, eğitimlerin size özel ve uygulanabilir olması için ortalama 10 katılımcıdan oluşmaktadır.

Robotik eğitimine ön kayıt için kimlik bilgilerinizi ve katılmak istediğiniz dönemi belirterek ilgili mail ( [email protected] ) adresine Başvuru formu göndermeniz gerekmektedir. Ön kayıt sonrası size ulaşacak bilgiler doğrultusunda kesin kayıt için kurs ücretinin başvurduğunuz eğitim tarihinden önce banka yoluyla ödenmesi gereklidir.

KURS ÜCRETİ

 

Robotik kurs ücreti  750 TL +kdv dir.

Öğretmen ve gruplara indirim uygulanmaktadır. İndirimli kurs imkanları ve ücretleri için Lütfen telefonla arayınız.

 

EĞİTİM YERİ ADRESİ:

Haldun Taner Sok.17A, Megavizyon Erler sitesi B-Blok, Merter – İstanbul

Eğitim yeri Merter Metro ve Metrobüs durağına yürüme mesafesindedir.

 

Toplu Eğitim Program Talepleri (Özel Okullar, Özel kurumlar) veya İl dışı eğitimler için arayınız:

Bilgi ve Başvuru için:

 

Megavizyon

Robotik Eğitim formatörü Turgay Ülker – 0533 203 72 71

[email protected]

 

Robotik Uygulamaları görmek için facebook sayfası:

https://www.facebook.com/Robotik-Eğitim-Akademisi-239398496391745/?fref=ts

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.