Roborave Turkey Her Yaş Grubu Öğrencilerine Açık Robotik Yarışması

Robotik Yarışması
Robotik Yarışması

Uluslararası Roborave Yarışmalarının Türkiye Ayağı olan Roborave Turkey’e HER YAŞ GRUBUNDAN ÖĞRENCİLER katılabilir.

Roborave Turkey Uluslararası Roborave yarışmalarının Türkiye ayağıdır.

RoboRAVE Nedir?
Roborave, öğrencilere ve öğretmenlere çeşitli görevleri yerine getirmek için robotları nasıl tasarlayacaklarını, inşa edeceklerini, programlayacaklarını ve test edeceklerini deneyimleten, takım çalışmasını ve öğrendiğini paylaşmayı teşvik eden bir Uluslararası Robotik Yarışmasıdır.

Mottomuz: “Today’s Play, Tomorrow’s Pay.”

Öğrencilerin geliştirdikleri projeleri sahneye çıkarmalarını ve öğrencilere unutamayacakları bir yarışma deneyim kazandırmayı amaçlar.

Merkezi Amerika’da yer alan 2001 yılında New Mexico’da düzenlenmeye başlayan, bugüne kadar Amerika, Çin, Fransa, Polonya, İspanya, Avusuralya, Küba gibi 20 farklı ülkede gerçekleşen RoboRAVE Robotik yarışması Türkiye’de ilk defa 4 Mayıs 2019 tarihinde İELEVMaker Faire’da gerçekleşti. Şahane projeler birbiriyle büyük bir centilmenlik örneği sergileyerek yarıştılar.

Bu yıl 21 Mart 2020 tarihinde Özyeğin Üniversitesi’nde gerçekleşecek Roborave Turkey yarışmasına İELEVMakers kulübü öğrencileri ev sahipliği yapacak.

2-4 takım arkadaşın, 1 takım liderin ve bir robot veya projen varsa seni de RoboRAVE Turkey’e bekliyoruz.

KATEGORİLER
Entrepreneurial (GirişimciBot)
Etkinlikteki tüm katılımcıların oylamasına açık, müşterilerin satın almak isteyeceği yaratıcı çalışan bir robotik ürün (otonom ve / veya uzaktan kumandalı) pazarlamak.

Iq Innovative Robot (Iq YenilikçiBot)
ÜCRETSİZ bir mücadeledir: Robotik tasarımınızın herhangi bir ortamda topluma nasıl değer kattığını gösteren 60 ila 90 saniyelik bir yaratıcı video sunun.

Line Following (Çizgi İzleyen)
Otonom bir robot, kuleye giden hattı takip etmeli, durmalı, en az 1 ping pong topunu bırakıp 3 dakikadan kısa bir sürede başlangıç noktasına geri dönmelidir. Zaman artarsa, robot daha sonra her bölüm için belirlenmiş farklı sayıda topları bırakmaya devam eder. İstenen sayıda topları teslim ettikten sonra süre durdurulur; gerekirse, takımlar 3 dakikanın tümünü kullanabilir

Mind Control (Zihin Kontrolü)
Yarışmacılar, topluma ait bir probleme çözüm getirmek amacıyla, zihin kontrolü ile nesne ya da nesnelerin kontrolünü sağlayacak.

SumoBot
Bir veya daha fazla rakip sumo robotunu yükseltilmiş bir güreş ringinden atabilecek otonom bir robot tasarlamak, inşa etmek ve programlamak. Sumo robotun maksimum kütlesi ilkokul (Mini Sınıf) için 1 kg, ortaokul (Orta Sınıf) için 2 kg ve Lise ve Büyükler (Mega Sınıf) için 3 kg’dır.

RoboEthics
ÜCRETSİZ Mücadele: Küresel toplumumuzda robotik etiğini ele alan iyi araştırılmış iki karşıt argüman hazırlayın.

ÖĞRENCİ KATEGORİLERİ
İlk Okul8 – 10 yaş
Orta Okul 11 – 13 yaş
Lise 14 – 18 yaş
Üniversite 18 yaş ve üstü

Başvuru ve Detaylar için: roboraveturkey.com