Ana SayfaÖzel Ders BlogRize’de Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Rize’de Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurum ve Kuruluşlar

Rize’de üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşlar şunlardır:

  • Devlet: Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)
  • Vakıflar: Rize Eğitim ve Kültür Vakfı, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı, Çaykur Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Vakfı, Büyükdere Vadisi İskan Vakfı, Çayeli İmam Hatip Lisesi Vakfı, Çayeli Sahil Vakfı, Derepazari Kız Kuran ve Sanat Kursları Vakfı, Emineettin Mahallesi Camii Külliyesi Eğitim ve Hizmet Vakfı, Gündoğu ilim ve İrfan Vakfı, Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı, Kendirli İlim ve İrfan Vakfı
  • Diğer kuruluşlar: Rize Valiliği, Rize Belediyesi, Rize Ticaret ve Sanayi Odası, Rize Barosunun burs veren kuruluşları

KYK Bursları

KYK, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve maddi durumu yetersiz olan üniversite öğrencilerine burs ve kredi vermektedir. Burslar, öğrencinin öğrenim gördüğü yıl boyunca aylık olarak verilir. Krediler ise, öğrencinin öğrenim gördüğü yıl boyunca aylık olarak verilir ve mezuniyetten sonra geri ödenir.

Vakıf Bursları

Vakıflar, öğrencilere maddi destek sağlamak amacıyla burslar vermektedir. Burslar, öğrencinin öğrenim gördüğü üniversite, bölümü, not ortalaması, maddi durumu gibi kriterlere göre verilmektedir.

Diğer Kuruluşların Bursları

Rize Valiliği, Rize Belediyesi, Rize Ticaret ve Sanayi Odası ve Rize Barosunun burs veren kuruluşları, maddi durumu yetersiz olan üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Burslar, öğrencinin öğrenim gördüğü üniversite, bölümü, not ortalaması, maddi durumu gibi kriterlere göre verilmektedir.

Burs Başvuruları

Burs başvuruları, her yıl Eylül ve Ekim aylarında yapılmaktadır. Burs başvuruları, burs veren kurumun internet sitesinden veya ilgili kuruma şahsen başvurularak yapılabilir.

Rize’de üniversite öğrencilerine burs veren kurum ve kuruluşların burs başvuru koşulları ve tarihleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için, ilgili kurum ve kuruluşun internet sitesini veya ilgili kuruma şahsen başvurabilirsiniz.

Rize’de Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Vakıfların Bazıları

  • Rize Eğitim ve Kültür Vakfı: Rize’de eğitim ve kültür alanında faaliyet gösteren bir vakıftır. Vakıf, maddi durumu yetersiz olan üniversite öğrencilerine burs vermektedir. Burslar, öğrencinin öğrenim gördüğü üniversite, bölümü, not ortalaması ve maddi durumu gibi kriterlere göre verilmektedir.
  • Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı: Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin gelişimine destek olmak amacıyla kurulan bir vakıftır. Vakıf, üniversitede öğrenim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencinin öğrenim gördüğü üniversite, bölümü, not ortalaması ve maddi durumu gibi kriterlere göre verilmektedir.
  • Çaykur Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Vakfı: Çaykur tarafından kurulan bir vakıftır. Vakıf, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencinin öğrenim gördüğü üniversite, bölümü, not ortalaması ve maddi durumu gibi kriterlere göre verilmektedir.

Rize’de Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Diğer Kuruluşlardan Bazıları

  • Rize Valiliği: Rize’de eğitim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencinin öğrenim gördüğü üniversite, bölümü, not ortalaması ve maddi durumu gibi kriterlere göre verilmektedir.
  • Rize Belediyesi: Rize’de eğitim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencinin öğrenim gördüğü üniversite, bölümü, not ortalaması ve maddi durumu gibi kriterlere göre verilmektedir.
  • Rize Ticaret ve Sanayi Odası: Rize’de eğitim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencinin öğrenim gördüğü üniversite, bölümü, not ortalaması ve maddi durumu gibi kriterlere göre verilmektedir.
  • Rize Barosunun burs veren kuruluşları: Rize’de eğitim gören öğrencilere burs vermektedir. Burslar, öğrencinin öğrenim gördüğü üniversite, bölümü, not ortalaması ve maddi durumu gibi kriterlere göre verilmektedir.
Deniz Eren SAVAŞ
Deniz Eren SAVAŞhttps://ozelders.bilimsenligi.com/
Online ve Yüzyüze Özel Ders Öğretmenlerinin Buluştuğu HUB. Özel ders taleplerini için öğretmen profillerini inceleyiniz.