RİZEDE BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

İlimizde ilk kez yapılan Deney Günlerine Rize Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Rize Milli Eğitim Müdür Vekili Baki Kesicioğlu, Rize Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil Pehlivan ile birlikte okul müdürleri ve öğrencilerin katılımıyla İsmail Kahraman Kültür Merkezi Sergi Salonunda açıldı.

            Açılışı Vali Yardımcısı Mustafa Erkayıran ve Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı tarafından yapıldı. Hayatı anlamak ve anlatmak için Fen ve Teknoloji düşüncesi doğrultusunda Rize Merkez İlköğretim Okullarınca hazırlanan “Geleceğin Mucitleri” Bilim Şenliği büyük beğeni topladı. Öğrenciler tarafından yapılan deneyler Erkayıran ve Bakırcı başkanlığında gezilerek, öğrencilerden buluşları hakkında bilgiler alındı.

 

            Fen ve Teknoloji dersi programı yapılandırılmış temelli eğitim ile gerçekleştirilmektedir. Öğrencilerimizin aktif katılımı ile gerçekleşen ve keşfetme, merak uyandırma amaçlı yapılan bu etkinlik, 19 okulumuzun katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

            Etkinliğe; İstiklal İlköğretim Okulu, Çay İlköğretim Okulu, Denizciler İlköğretim Okulu, Vakıflar İlköğretim Okulu, Elmalı İlköğretim Okulu, Muradiye İlköğretim Okulu, Pazarköy Ali Usta İlköğretim Okulu, Taşlıdere Gazi İlköğretim Okulu, Atatürk İlköğretim Okulu, Çaykur İlköğretim Okulu, Dörtyol H.S. İlköğretim Okulu, Fadıl Terzi İlköğretim Okulu, Kömürcüler İlköğretim Okulu, Özel Şahika İlköğretim Okulu, Çiftekavak İlköğretim Okulu, Doğuşçay İlköğretim Okulu, Kurtuluş İlköğretiö Okulu, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu, Reşadiye Zihniderin İlköğretim Okulu, Şevket Yardımcı İlköğretim Okulu, TOBB İlköğretim Okulu ve Cumhuriyet İlköğretim Okulu katıldı.

            Geleceğin Mucitleri Bilim Şenliği 3 gün boyunca açık olacaktır. Şenlik okullarımız tarafından yapılan program doğrultusunda 04 Mayıs 2011 tarihine kadar okullarımız tarafından gezilecektir.