Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015

Ülkemizi uluslararası arenada temsil etmek adına girişimde bulunan Saint-Gobain markası Rigips Türkiye, alçı sanayisi için benzersiz bir organizasyona imza atıyor.

Saint-Gobain Rigips Türkiye, alçı ve alçı levha uygulamadaki ustalığınızın meslektaşlarınız tarafından tanınması adına Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015’i düzenliyor. Uluslararası yapı malzemeleri ve inşaat uygulamaları alanında prestijli ödül olarak takip edilen ve 10 yıldır düzenlenen Saint-Gobain Gypsum Trophy’de artık Türkiye de var.

Ülkemizi temsil etmek adına girişimde bulunan Saint-Gobain markası Rigips Türkiye, alçı sanayisi için benzersiz bir organizasyona imza atıyor. Rigips Türkiye, projelerde yüksek performanslı alçı levha sistemleri ile yapı alçılarının usta bir işçilikle birleşerek sürdürülebilir, güvenli, kaliteli ve iç mekan konforu yüksek binaların oluşturulmasını teşvik etmeyi planlıyor. Bu kapsamda 2015 yılında Türkiye’de ilki düzenlenecek olan Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması ile, endüstri standartlarını belirleyip yönlendirmek, alçı sıva ve alçı levha sistem uygulamalarının önemini vurgulamak, alçı sıva ve alçı levha uygulamalarında yüklenicilerin becerilerini ortaya koymak, modern duvar ve asma tavan sistem ve ürünlerinin kullanıldığı üst segment projeleri ön plana çıkarmak ve yüksek kalitede, güvenli, sürdürülebilir iç mekân sistemlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yeniliklere devam etmek hedefleniyor.

Altı Kategoride Ücretsiz Katılım Şansı

Saint-Gobain Alçı Faaliyeti ürünlerini (örn. Rigips, Gyproc, Placo®, British Gypsum…) kullanan tüm yüklenicilere açık olan yarışmaya katılım ücretsizdir. Saint-Gobain alçı ürün ve aksesuarlarının (örn. Rigips, Gyproc, Placo®, British Gypsum…) kullanıldığı projeleri seçmek adına düzenlenen Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015, proje yüklenicilerinin bilgi birikimleri ile uygulama yetkinliklerini ortaya koymalarını ve alçı tekniklerinin geliştirilmesi konularına katkı sunmalarını hedeflemektedir.
Yarışmaya katılan yüklenicilerin projelerine uygun kategorilere başvurabilecekleri Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015 altı kategoride düzenlenerek “Alçı Levha”, “Yapı Alçıları”, “İnovasyon&Sürdürülebilirlik”, “Eğitim, Sağlık ve Konaklama Hizmetleri”, “Konut” ve “Ticari” başlıklarda katılım beklemektedir.
Sektörün Öncü İsimlerinden Oluşan Jüri Üyelerine Birebir Sunum
Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015, iki aşamalı olarak başvuruları alarak önce bir ön değerlendirme sürecine tabi olacak. Ön kayıtların ardından gelecek proje teslimlerinin değerlendirmesini ise Türkiye yapı ve mimarlık sektörünün önde gelen tasarım, uygulama ve iletişim, alanlarında firma, kurum ve örgüt temsilcileri yapacaktır.

A.Sinan Somer (İTBAK Genel Müdürü), Brigitte Weber (İSMD Yönetim Kurulu Üyesi), Prof. Dr. Figen Beyhan Kars (Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi), Hasan Rahvalı (KONUTDER Yönetim Kurulu Üyesi), Prof. Dr. Mehmet Çalışkan (ODTÜ Makine Fakültesi Öğretim Üyesi), Mehmet Tunaman (Rigips Türkiye Genel Müdürü, Jüri Başkanı), Selim Yuhay (Yuhay Mimarlık Kurucusu), Yasemin Keskin Enginöz (YAPI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni) ve Yasemin Şener Çobanoğlu (pRchitect Kurucusu, Mimar/İletişimci/Gazeteci) ‘ndan oluşan seçici kurul, belirlenen değerlendirme gününde firma yetkililerinin hazır bulunmasıyla kendilerine verilecek süre içinde aday gösterdikleri proje/projeler ile ilgili kısa sunumlarını dinleyerek soruları aktaracak ve 6 kategoride derece alacak uygulamaları seçecektir.

Büyük Ödül: Türkiye’nin Gücünü Tüm Dünyaya Gösterin!
Kazananlara www.rigipsturkiyeyarisma.com adresinden duyurulacak bir tarihte düzenlenecek seremonide ödüllerinin takdim edilmesinin ardından 6 ayrı kategoride 1.lik kazanan katılımcılar 2016’da Prag’da düzenlenecek olan 10. Saint-Gobain Uluslar arası Gypsum Trophy’de eşleriyle birlikte Türkiye’yi temsil etmeye hak kazanacaklar.

Yapı-Endüstri Merkezi koordinasyonunda yürütülen Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması 2015 adına detaylı bilgi ve şartname için www.rigipsturkiyeyarisma.com adresine davet ediyoruz.

Yarışma sekreteryası: Yapı-Endüstri Merkezi | Etkinlikler Bölümü
Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No: 12/430 (Polat Kulesi Yanı)
34394, Fulya-İstanbul,
T: 0212-2667070
F: 0212-2667466
E: etkinlik@yem.net