Resfebe İle Sözcükleri Keşfetmeye Hazır Mısınız? Resfebe Yarışması

Resfebe Yarışması

Türkiye geneli resmî/özel tüm ortaokul öğrencilerine yönelik, öğrencilerin analitik düşünme teknikleri ile tanışmalarını sağlamak ve zihinsel becerilerini geliştirmek amacıyla Resfebe İle Sözcükleri Keşfetmeye Hazır Mısınız? konulu “Resfebe Yarışması” düzenlenmektedir.

1. KONU:
Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullarda okuyan 5, 6 ve
7. ve 8.sınıf öğrencilerine yönelik “Resfebe İle Sözcükleri Keşfetmeye Hazır Mısın?” başlıklı “RESFEBE” yarışması düzenlenecektir. Yarışma konusu serbesttir.

2. YARIŞMANIN AMACI:
Öğrencilerin zihinsel kapasiteleri ve becerilerinin geliştirilmesinde zeka oyunları etkili bir araçtır. Resfebe yarışması ile öğrencilerin eğlenceli vakit geçirirken analitik düşünme teknikleri ile tanışmaları ve bu becerilerini geliştirmelerini sağlamak amaçlanmaktadır.

3. YARIŞMANIN KAPSAMI:
Bu özel şartname yukarıda konusu ve amacı belirtilen Resfebe Yarışmasının şartlarını, başvuru şeklini, ödüllerini, yarışma takvimine ilişkin esas ve usulleri kapsar.

4. YARIŞMANIN YASAL DAYANAĞI :
Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlan Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinin 22. Maddesi ve sosyal etkinliklerin amacına uygun düzenlenmiştir.
“Madde 22- Sosyal etkinlikler ve diğer ders faaliyetleri kapsamında öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini geliştirmelerine, kendilerine güven duyabilmelerine, sosyal ilişkilerde anlayışlı ve saygılı olabilmelerine, bilimsel düşünce ve inceleme alışkanlığı kazanabilmelerine imkân sağlamak amacıyla çeşitli yarışmalar düzenlenir.”

5. BAŞVURULAR:
5.1. Yarışmacılar (35X50) kağıt boyutlarına el çizimi şeklinde renkli ya da siyah beyaz olarak yapabileceklerdir. Farklı boya çeşitleri kullanmak serbesttir.

5.2. Yarışmanın konusu serbesttir.

5.3. Resmin ön yüzünde kesinlikle öğrenciyi ve okulu tanıtan hiçbir yazı yazılmayacaktır.

5.4. Resimler paspartu yapılarak tarafımıza gönderilecektir. Tasarlanan resfebelerin arka yüzüne öğrencinin Adı Soyadı, Okul adı, Okul iletişim Bilgileri, Danışman Öğretmenin Adı soyadı, e-posta adresi ile telefon numarası (danışman öğretmenin izni olmak kaydıyla) ve Resfebe de anlatılan kelime bilgisi yazılacaktır. Ayrıca Resfebe çalışmaları posta yolu ile gönderilecektir. Her okul birden fazla eserle katılabilecektir.

5.5. Başvuru bilgileri eksik olan, internet ortamından alıntı yapılan, paspartusuz olan ve son gönderim tarihinden sonra tarafımıza ulaşan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

5.6. Gelen eserler Karadeniz Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Haşan KARAL ile Prof. Dr. Vasif NABİYEV ve Trabzon Üniversitesinden Dr. Öğretim Üyesi Ali Kürşat ERÜMİT ayrıca Trabzon
Ortahisar Cudibey Ortaokulu Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmenleri tarafından oluşturulacak bir komisyon tarafından değerlendirilecektir.

5.7. Değerlendirme esnasında dikkat edilecek kriterler;
a) Yaratıcılık (fikir özgünlüğü) (öncelikli)
b) Çizim, temizlik ve düzen

5.8. Derece alsın veya almasın gönderilen eserlerin tüm telif hakları öğrencinin izni alınmak kaydıyla Trabzon Ortahisar Cudibey Ortaokulu Müdürlüğü’ne aittir.

5.9. Yarışmacılar bu şartnamede belirtilen bütün şartları kabul etmiş sayılır.

6. SONUÇLARIN DUYURULMASI:
Yarışmanın sonuçları Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü (http://surmene.meb.gov.tr) ve Ortahisar Cudibey Ortaokulu (http://cudibev.meb.kl2.tp resmi web sitelerinden 7.05.2019 Sah günü duyurulacaktır.

7. ÖDÜLLER:
Birincilik-Diz Üstü Bilgisayar İkincilik–Tablet Üçüncülük—Elektronik Kaykay Dördüncülük—Bisiklet Mansiyon—Bisiklet
NOT: Ödül takdimi 14 Mayıs 2019 Sah günü saat 10:00’de Trabzon’ da Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan ödül törenlerinde yapılacaktır. (Zorunlu olarak tören tarihinde herhangi bir değişiklik olması durumunda katılımcılara bilgi verilecektir.)
Dereceye giren öğrenci ve bir (1) refakatçisinin (veli ya da öğretmen) ulaşımı otobüs bileti olarak ve bir (1) günlük konaklamaları tarafımızca ayarlanacak tesiste karşılanacaktır.

8.
YARIŞMANIN UYGULAMA TAKVİMİ:
Öğrencilerin eserleri 26 Nisan 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar şartnamede yazılan koordinatör okulun idaresine (Ortahisar Cudibey Ortaokulu) teslim edeceklerdir. Şehir dışındaki gönderimler posta yoluyla iletişim bölümündeki adrese yapılacaktır.

9.
YARIŞMA KOORDİNATÖRLERİ:
Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü & Trabzon Ortahisar Cudibey Ortaokulu Müdürlüğü
Koordinatör Öğretmenler:
Sürmene İlçe Mem: Gamze TUTİ Cudibey Ortaokulu: Yılmaz FİŞ

10.
İLETİŞİM:
Sürmene İlçe Milli Eğitim MÜDÜRLÜĞÜ
Telefon: 0 462 746 28 56
İnternet adresi: http://surmene.meb.gov.tr
Ortahisar Cudibey ORTAOKULU
Telefon: 0 462 321 12 94
İnternet adresi: http://cudibev.meb.kl2.tr
Adres: Cumhuriyet Mah. Kasım Sok. No 15, Ortahisar/ TRABZON

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin