RENKLER DÜNYASI 2011 RESİM ŞENLİĞİ

ÖZEL SERVERGAZİ ÖZERLER İLKÖĞRETİM OKULU” RENKLER DÜNYASI 2011 RESİM  ŞENLİĞİ ”
VE “CANLI PERFORMANS DUVAR BOYAMA YARIŞMASI” ŞARTNAMESİ
 
KONU: I
“RENKLER DÜNYASI 2011 RESİM ŞENLİĞİ”
 
Madde-1: 01 Mayıs  2011 tarihinde yapılacak Denizli ili  Resmi ve Özel İlköğretim Okulları Anasınıfı öğrencileri (5-6 yaş grubu) ve Anaokulu-Çocukevi öğrencileri (4-5-6 yaş grubu ) arası Resim Şenliği.
 
AMAÇ:
Madde-2: Ana sınıfı öğrencilerinin hayal güçlerinin  geliştirilmesine, kendilerini ifade edebilmelerine, küçük kas gelişimini sağlamalarına, sanatsal gelişimlerine katkıda bulunmak, iş yapma ve paylaşma becerisini geliştirmek, Okul öncesi dönemde, resmin  önemini eğitimci ve öğrencilere hissettirmek ve kurumlar arası kaynaşmayı sağlamak.
 
KAPSAM:
Madde-3: Bu şartname Özel Servergazi Eğitim Kurumlarının düzenlediği ” RENKLER DÜNYASI 2011 RESİM  ŞENLİĞİ ” nin kural ve yöntemlerini kapsar.
 
KATILIM ŞARTLARI:
Madde-4: Şenliğe Denizli ili  Resmi ve Özel İlköğretim Okulları Anasınıfı öğrencileri (5-6  yaş grubu) ve Anaokulu-Çocukevi öğrencileri (4-5-6 yaş grubu )  katılacaktır.
 
Madde-5:Şenliğe katılım sayısında sınırlama yoktur. Anaokulları ve anasınıfları şenliğe gönderecekleri öğrenci sayısına kendileri karar verecektir.
 
Madde-6: Düzenlenecek şenliğe  her öğrenci aileleri veya sınıf öğretmenleri ile katılacaktır.
      
SON MÜRAACAT TARİHİ ve BAŞVURU ŞEKLİ:
Madde-7: Katılacak okulların yöneticileri  “Katılım Formunu” doldurarak en son 15 Nisan 2011 cuma günü, Saat 17.00’a kadar 0(258) 373 22 16 nolu faksa göndermeleri gerekmektedir.

Belirtilen tarih ve saatten sonra yapılacak başvurular dikkate alınamayacaktır.
Madde-8: Okul yöneticisi Katılım Formunu  onaylayıp faksladıktan sonra yarışmaya gidecek sorumlu öğretmene verip yarışma günü  yarışmanın yapılacağı okula ulaşmasını sağlayacaktır. Bireysel gidecek öğrencilere katılım formunun fotokopisi verilmelidir.
 
ŞENLİĞİN YAPILACAĞI YER VE SAAT:
Madde-9: Boyama Şenliği  1 Mayıs  2011 Pazar günü saat 10.00’da  Merkez Efendi Mah. 1700 sokak No:1 DENİZLİ adresinde bulunan Özel SERVERGAZİ ÖZERLER İlköğretim Okulunda yapılacaktır. Kroki için tıklayınız. www.servergazi.k12.tr
 
ŞENLİĞİN ŞEKLİ:­
Madde-10: Boyama Şenliğine  Katılacak öğrenciler serbest kıyafetle, sorumlu öğretmeniyle katılmalıdır. Öğrencinin Ailesi de beraberinde katılabilir.
Madde-11: Öğrenciler  şenliğe gelirken  okullarından verilen katılım belgesinin fotokopisini yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Resim yapacakları kâğıtlar ve pastel boyalar okulumuz tarafından verilecektir.
Madde-12: Boyama etkinlikleri çerçevesinde yapılacak çalışmalar şu bölümlerden oluşmaktadır. Duvar boyama, kum boyama, pastel boyama, yüz boyama, Türk Ebru sanatı, maske boyama, tuval boyama vb… Bu etkinliklerin tüm malzemeleri okulumuz tarafından karşılanacaktır. Her öğrenci istediği standda boyama çalışması yapabilecektir.
Madde-13: Şenlik saat 10.00’dan itibaren “Kayıt Masalarına” kayıt yaptırılarak ve kayıt masasından katılımcı kimlik kartının alınması, boyama standartlarına geçilmesiyle saat 10.30’da başlayacaktır. Başlama saatinden öğrencilerin resimlerini tamamlamalarına kadar geçen sürede Konferans Salonumuzda velilere ve öğretmenlere yönelik “Çocuğum Okula Hazır mı?” Konulu seminer verilecektir. Saat 12.30-13.30 da yarışma değerlendirmeleri yapılacaktır. Saat 14.00’da Duvar Boyama Yarışması Ödül Töreni başlayacaktır. Ödül töreninden sonra verilen öğlen yemeği ile şenlik sona erecektir.   
 
KONU: 2
“CANLI PERFORMANS DUVAR BOYAMA YARIŞMASI”
 
PROJENİN ADI                  : “Hoş geldin Bahar”
PROJENİN AMACI           :
1.      Okul öncesinden başlayarak sanatın öneminin kavranmasına, toplumda evrensel düşüncenin yayılmasına, okul öncesi eğitimin öneminin yükselmesine,
2.      Okul öncesi eğitim gören çocukların duygusal, artistik gelişmelerine,
3.      Resim sanatını sevmelerine,
4.      Bir konu başlığı altında resim yapabilerek özgüvenlerinin ve farkındalıklarının artırılmasına,
5.      Arkadaşlarıyla bilgi ve deneyimlerini paylaşabilmelerine,
6.      Oluşturulan ortamda bu coşkuyu aileleriyle paylaşma imkânının sağlanmasına katkıda bulunmaktadır.
 
PROJENİN HEDEFLERİ:
1.      Yeteneklerinin fark edilmesi,
2.      Resim yapma yeteneği ve yeterliliği kazanmaları,
3.      Toplu aktivitelerde yeteneklerini gösterebilmeleri hedeflenmiştir.
 
PROJENİN KAPSAMI:
Bu yarışma İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı; tüm resmi ve özel okulların okul öncesi öğrencilerini kapsamaktadır.
 
PROJENİN TAKVİMİ:
·         Öğrencilerin eserlerini okul müdürlüklerine teslimi              : 11 NİSAN 2011
·         Özel Servergazi Özerler İlköğretim Okuluna teslimi            : 15 NİSAN 2011
·         Ön eleme değerlendirmesi                                                    : 20 NİSAN 2011
·         Değerlendirme sonuçlarının açıklanması                              : 22 NİSAN 2011
·         Seçilen okulların örgencilerinin canlı performans ‘Duvar Boyama’
 
TARİHİ         : 01 MAYIS 2011 PAZAR GÜNÜ
SAAT             : 10.00
 
BAŞVURU VE YARIŞMAYA GÖNDERİLECEK RESİMLERDEKİ ARANACAK ŞARTLAR
KATILIMCILAR    : İl geneli okul öncesi öğrencileri (5-6 yaş gurubu)
KONU                       : Hoş geldin Bahar
 
TEKNİK MALZEME VE ÖLÇÜLER:
·         35*50cm ebadında beyaz resim kâğıdı,
·         Pastel boya, suluboya
·         Öğrenci tek veya gurup olarak katılabilir. Daha önce ödül almamış ve sergilenmemiş en fazla bir eserle katılabilir.
·         Okul öncesi öğretmenlerinin, verilen konu başlığında öğrencilerine yaptırdıkları resimlerin arkasına katılımcıların; adı, soyadı, yaşı, okulun adı, öğretmenin adı, okul ve öğretmenin telefonu yapıştırılmalıdır.
·         “Hoş geldin Bahar” canlı performans yarışmasına katılacak olan her eser için; eserlerin teslim edildiğine dair imza karşılığında teslim tutanağı düzenlenecek. Teslim eden kişi ya da gurup’a verilecek olan tutanakla aynı zamanda canlı performans’a katılımı kayıt altına alınmış olacaktır.
 
RESİMLERİN KULLANIM HAKKI:
Yarışmaya katılan resim çalışmalarının her türlü kullanım hakkı bedelsiz ve süresiz olarak “Hoş geldin bahar” yarışmasını düzenleyen kuruma aittir.
 
CANLI PERFORMANS (DUVAR BOYAMA)
            Özel Servergazi Özerler İlköğretim Okulunda, okul bahçe duvarları üzerinde (yüzeyi) canlı performans gerçekleşecektir. Yarışmaya katılacak öğrenciler ve guruplar kurumumuz tarafından okullara bildirilecektir. Guruplar en fazla 5 kişilik olacaktır. Aynı okuldan birden fazla gurup katılabilir.
 
MALZEME: Okul tarafından karşılanacaktır. (Boyalar)
 
DEGERLENDİRME KURULU:
·         Güzel Sanatlar Resim Öğretmeni ŞÜKRÜ ASLIŞEN
·         Görsel Sanatlar Öğretmeni DEMET ASLIŞEN
·         Görsel Sanatlar Öğretmeni HATİCE AYDIN
 
ÖDÜLLER:
Ön elemeye katılan tüm katılımcılara katılım sertifikası Canlı performansa katılan öğrenci ve guruplara performans sertifikası verilecektir. Ödül töreni aynı gün (1Mayıs 2011 Pazar günü) saat 13.00′ da Özel Servergazi Özerler İ.Ö.O konferans salonunda yapılacaktır. Ödül alanlar ve fotoğraf albümü hafta içinde    internette www.servergazi.k12.tr adresinde yayınlanacaktır.