RED BULL YARATICI KUTULAR YARIŞMASI

Red Bull yalnızca bedeninizi değil zihninizi de canlandırır. Red Bull Yaratıcı Kutular ulusal çapta başlatılmış bir yaratıcılık arayışıdır. Kendisini bütünüyle sanata adamış sanatçılardan, yaratıcılığı seven kişilere kadar yaş sınırlaması olmaksızın herkes bu yarışmaya katılabilir. Eserinizi oluştururken bir yapı kurabilir, kaynak yapabilir, tutkallayabilir, çekiç vurabilir, bükebilir, baskı yapabilir, birbirine yapıştırabilir ve boyama, resim işi yapabilirsiniz, her şey mümkün!

Üzerinde çalışmanıza izin verilen ana malzeme mavi ve gümüş renk Red Bull kutularıdır. Buna ek olarak da hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı işin içine katmanız gerekecek. Bir heykel, bir fotoğraf, bir üç boyutlu model, akış halinde veya asılı bir obje yapabileceğiniz gibi, çağdaş bir sanat eseri de yapabilirsiniz. Ortaya güzel, renkli, zekice, hoş veya sıradışı bir şey çıkaracağınıza eminiz.

Tüm başvurular arasından jüri tarafından yapılacak seçim ile 50 eser seçilip sergilenecek. Bu 50 eser arasından ise en iyi eseri yaratan bir kişi Jüri atarafından, bir kişi de sergi ziyaretçileri tarafından belirlenecek ve çeşitli ödüllerin sahibi olacak.
Bugünden başlayarak 18 Kasım’a kadar kayıt yaptırabilirsiniz. Eserinizi de en geç 25 Kasım 2011 gününe kadar bize ulaştırmanız gerekmektedir.

KATILIM KOŞULLARI
•Red Bull Yaratıcı Kutular yarışmasına sunulacak tüm çalışmaların tek sahibi Red Bull Gıda Dağıtım Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. olacaktır ve buna tüm kişisel mülkiyet hakları, telif hakları, manevi haklar ve sunulan çalışmadan kaynaklanan diğer tüm fikri mülkiyet hakları dahildir. Sunulan çalışmalar sanatçıya geri verilmeyecektir. Sanatçı sunduğu eserden başka eserler türetmeyecek veya çalışmasını sergi dışında kullanmayacaktır.
•Sunulan çalışmalar herhangi bir Red Bull Yaratıcı Kutular sergisinin tanıtımı ve marka farkındalığı oluşturmak amacıyla kullanılabilecektir. Bu tanıtım çeşitli iletişim kanalları ile yapılabilecektir; bu kanallara örnek olarak billboardlar, posterler ve posta kartları gösterilebilir.
•Sunulan tüm eserlerin sanatçının orijinal çalışması olması gerekir.
•Red Bull Gıda Dağıtım Pazarlama ve Ticaret Ltd. Şti. ve showhow (Fikrikeyif Organizasyon ve Tanıtım Ltd. Şti.) çalışanları ve onların birinci dereceden akrabaları sergiye katılamaz. Çalışanların ve akrabalarının eser sunma hakkı olsa da, bu eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.
•Sergiye katılabilecek kişilerin milliyetiyle ilgili herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir fakat kayıt yaptıran tüm yarışmacıların Türkiye’de ikamet etmesi ve ödüle hak kazanmak için geçerli bir Türkiye adresi olması gerekmektedir.
•Tüm katılanlar eserlerinin, aşağıda belirtilen eser bırakma yerine güvenli bir şekilde nakledilmesinden sorumludur. Eser nakli ile ilgili gönderim yapmadan önce +90 212 244 46 49 nolu telefondan bilgilendirilme yapılması gerekmektedir.
•Adres: showhow – İstiklal Caddesi Eski Çiçekçi Sokağı 3/4 Beyoğlu 34433 İstanbul.
•Tüm eserlerin 25 Kasım 2011 tarihine kadar belirtilen adrese ulaştırılmış olması gerekir.
•Eserler konusunda alınan tüm kararlar nihai kabul edilecektir.

JÜRİ DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ VE ESERLERİN SERGİLENMESİ
 Yaratıcı Konsept
(Red Bull kutuları ile yapılan tasarımın ardında yatan genel fikir)
 Konseptin Uygulanması
(Red Bull kutuları ile yapılan tasarım konsept fikrini ne kadar yansıtıyor)
  Yapı
(Eserin ne kadar iyi yapıldığı, gösterilen çaba, kullanılan teknikler)

Yukarıda belirtilen kriterler ışığında, jüri sergilenecek 50 eseri tüm başvuruları değerlendirerek belirleyecektir. Seçilen eserler yıl sonunda Red Bull Yaratıcı Kutular Sergisi’nde İstanbul’da sergilenecektir..

ÖDÜL
Sergilenmeye hak kazanan 50 eser arasında yapılacak ikinci bir değerlendirme ile birinciler belirlenecektir. Bu değerlendirmeyi jüri ve sergi ziyaretçileri ayrı ayrı yapacak ve iki birinci seçilecektir.

•Jüri Ödülü:
Milano Tasarım Haftası’na Çift Kişilik Davet (Tasarım Haftası Bileti, Tam Pansiyon Konaklama, Ulaşım)
•Sergi Ziyaretçileri Ödülü:
İsveç Ice Hotel’de Çift Kişilik Buzdan Heykel Yapma Atölyesi (Atölye, Tam Pansiyon Konaklama, Ulaşım)

Sergi ziyaretçileri oylaması hem sergi mekanında fiziksel olarak hem de www.redbullyaraticikutular.com’dan çevrimiçi olarak yapılabilecektir. Oy veren sergi ziyaretçileri çeşitli ödüller kazanacaktır.