Recond 2015 Uluslararası Öğrenci Yarışması

Mimarlık Vakfı (MIV) ve Yıldız Teknik Üniversitesi Tarihi Mirası Koruma Araştırma Merkezi (Ta-Mir) tarafından 22-24 Temmuz 2015 tarihinde “RE-ConD’15 International Conference on Re-Evaluating Contemporary Designs in Historical Context / Tarihi Çevrede Çağdaş Tasarımların Tekrar Değerlendirilmesi” konulu Uluslararası Konferans İstanbul’da düzenlenecektir.

Konferans kapsamında 20-25 Temmuz 2015 tarihleri arasında konu ile ilgili uluslararası öğrenci yarışması ve sergisi düzenlenecek, 21 Temmuz 2015 tarihinde ICOMOS ISCARSAH (International Scientific Committee on Analysis and Restoration of Structures of Architectural Heritage / Anıtlar ve Sitler Komisyonu Mimari Mirasın Analiz ve Restorasyonu Uluslararası Bilim Komitesi) yıllık toplantısını yapacaktır.

RE-ConD’15 Re-Evaluating Contemporary Designs in Historical Context / Tarihi Çevrede Çağdaş Tasarımların Tekrar Değerlendirilmesi konulu uluslararası konferansta mevcut kaynaklar kullanılarak çağdaş ihtiyaçları karşılayacak doğal ve/veya kültürel ve/veya tarihi ortamda yapılmış ya da yapılacak yeni mimari, strüktürel ve bölge planlama projelerinin uyumlu olması konularının tartışılacağı bir ortam yaratılacaktır.

Konferans çerçevesinde gerçekleştirilecek Uluslararası Mimarlık Okulları öğrencilerinin katılacağı tasarım yarışması yapılacaktır. Yarışmayla ilgili afişe bu adresten ulaşabilirsiniz.