Rahmi M.Koç Müzesi Çocuk Atölyeleri

Rahmi M. Koç Müzesi’nde 4-14 yaş arası çocuklar için düzenlenen “Hafta Sonu Eğitim Atölyeleri” çocukların sosyal, duygusal ve zihinsel olarak gelişmelerine yardımcı oluyor.

Gelişim ve öğrenim çok yönlü sosyal ve kültürel çevreler içinde, onlardan etkilenerek oluşmaktadır. Bu nedenle sosyal ve kültürel gelişimin bir parçası olan müzeler de yaptıkları faaliyetlerle çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel, dil gelişim ve becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedeflemektedir. Rahmi M. Koç Müzesi bu hedefleri gerçekleştirebilmek için 2002 yılından bu yana sistemli şekilde hazırlayıp uyguladığı Müze Eğitimi Projeleri’ne 2009 yılında Faber Castell’in sponsorluğunda gerçekleşen Hafta sonu Eğitim Atölyesini de dâhil etmiştir.

Rahmi M.Koç Müzesi’nde sergilenen Fenerbahçe Vapuru’nun 2. Mevki Salonu’nda yer alan Hafta Sonu Eğitim Atölyesi’nde 4-14 yaş arası çocuklarla her hafta farklı bir atölye çalışması yapılmaktadır. Bu atölyeler tasarım, mutfak, boyama, sinema, matematik enerji, denizcilik, astronomi, heykel, kukla, drama vb. atölyeye katılan çocuklara yaş gruplarına göre yeni arkadaşlar edinerek iletişim ve sosyal becerilerini geliştirebilme olanağının yanı sıra yaparak- yaşayarak öğrenebilme imkânı sunmakta. Çocuklar, atölyede yaptıkları ürünlerle evlerine dönmekten çok büyük mutluluk duymaktadırlar.

9 – 14 Yaş Biyoloji Atölyesi – Gel Gen Kardeşi Olalım
05 Ekim 2019

7 – 10 Yaş Astronomi Atölyesi – Yıldızları Keşfediyorum
12 Ekim 2019

8 – 11 Yaş Biyoloji Atölyesi: Peki Sen Ne Şekerisin?
19 Ekim 2019

5 – 7 Yaş Elektrik Atölyesi: Kağıt Devreler
26 Ekim 2019

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin