Ana SayfaEğitim EtkinlikleriRahmi M.Koç Müzesi Çocuk Atölyeleri

Rahmi M.Koç Müzesi Çocuk Atölyeleri

Rahmi M. Koç Müzesi’nde 4-14 yaş arası çocuklar için düzenlenen “Hafta Sonu Eğitim Atölyeleri” çocukların sosyal, duygusal ve zihinsel olarak gelişmelerine yardımcı oluyor.

Gelişim ve öğrenim çok yönlü sosyal ve kültürel çevreler içinde, onlardan etkilenerek oluşmaktadır. Bu nedenle sosyal ve kültürel gelişimin bir parçası olan müzeler de yaptıkları faaliyetlerle çocukların sosyal, duygusal, zihinsel, bedensel, dil gelişim ve becerilerine katkıda bulunmayı, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedeflemektedir. Rahmi M. Koç Müzesi bu hedefleri gerçekleştirebilmek için 2002 yılından bu yana sistemli şekilde hazırlayıp uyguladığı Müze Eğitimi Projeleri’ne 2009 yılında Faber Castell’in sponsorluğunda gerçekleşen Hafta sonu Eğitim Atölyesini de dâhil etmiştir.

Rahmi M.Koç Müzesi’nde sergilenen Fenerbahçe Vapuru’nun 2. Mevki Salonu’nda yer alan Hafta Sonu Eğitim Atölyesi’nde 4-14 yaş arası çocuklarla her hafta farklı bir atölye çalışması yapılmaktadır. Bu atölyeler tasarım, mutfak, boyama, sinema, matematik enerji, denizcilik, astronomi, heykel, kukla, drama vb. atölyeye katılan çocuklara yaş gruplarına göre yeni arkadaşlar edinerek iletişim ve sosyal becerilerini geliştirebilme olanağının yanı sıra yaparak- yaşayarak öğrenebilme imkânı sunmakta. Çocuklar, atölyede yaptıkları ürünlerle evlerine dönmekten çok büyük mutluluk duymaktadırlar.

Etkinlik Takvimi
6 Mayıs
Mayıs Atölyesi – Arım Balım Peteğim 9–12 yaş
Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul

13 Mayıs
Resim Atölyesi – Bugün Fırçalarım Parmaklarım 8–6 yaş
Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul

20 Mayıs
Bitki Atölyesi – Minik Tarla Fareleri 7–9 yaş
Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul

27 Mayıs
Tasarım Atölyesi – Peg Bebeğin Dünyası 8–10 yaş
Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.