Quizizz ve Oyun ile Öğrenme Zamanı

2015 yılında Hindistan, Bangalore’de yaşayan Deepak Joy Cheenath ve Ankit Gupta isimli 2 matematik öğretmeni tarafından kurulan Quizizz’in bugün 100’ün üzerinde ülkede 10 milyondan fazla öğrenci tarafından kullanılmasının arkasında oyun tabanlı bir öğrenme platformu olması mı yatmaktadır?

Quizizz.com sitesinden ve mobil cihazlardan ulaşabileceğiniz Quizizz bir oyun tabanlı öğrenme platformudur.  Sınavların oluşturulmasında öğretmenler, diğer öğretmenlerin Quizizz web sitesinde herkese açık olarak yüklediği önceden hazırlanmış sorular arasından seçim yapabilir. Bu özellik önceden yapılmış bir sınavı çoğaltmanın bir adım ötesinde; öğretmenlerin birden fazla kaynaktan gelen soruları seçmelerine ve istedikleri ürünü oluşturmak için gereken süreyi kısaltmasına olanak tanır.  Ödevler için atama yapılabileceği gibi, öğrencilerin bireysel olarak kullanabilecekleri kısa sınavlar da verilebilmektedir. Öğretmenler ayrıca öğrencileri sınıflar halinde organize edebilir ve öğrencilerin Quizizz öğretmen hesaplarındaki ilerlemelerini izleyebilir. Ayrıca soru başına farklı cevaplama sürelerinin verilebilmesi, sorulara resim ekleme ve matematik sembollerinin eklenebilmesi , ses kaydının yapılabilmesi, grup olarak da oynanabilmesi, her sorudan sonra eğlenceli notların resimler aracılığı ile verilebilmesi ve bunun setlerinin özelleştirilebilmesi vb. pek çok artı özelliği ile öğrencilerin ve öğretmenlerin gönüllerini fethetmeye devam etmektedir.

Tutkuları eğitim ve oyun olan 2 öğretmen tarafından azimle ve büyük bir aşkla kurulan bu edtech girişiminin altında öğrencilerin merkezde olduğu motivasyonlarının sağlanması hedefi yatmaktadır.

Darısı bu coğrafyadan çıkmasını umduğumuz eğitim teknolojileri girişimlerine…

Quizizz kullanım videolarına ve Bitmoji Sanal Sınıfına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.