Qualcomm Mobil İş Fikri ve Uygulama Yarışması

Qualcomm Türkiye, 3G ülkemizde geliştirilen mobil uygulama iş fikirlerini destekliyor ve mobil uygulama ekosistemini geliştiriyor.
Siz de geliştireceğiniz mobil iş fikirleri ve uygulamalarla bu ekosistemdeki yerinizi alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey
14 Kasım 2011 tarihine kadar formu iş planınız ve iletişim bilgilerinizle doldurup [email protected] adresine göndererek yarışmaya başvurmak. Bu tarihten sonra geliştirdiğiniz uygulamalar jüri üyelerimiz tarafından değerlendirilecek ve 25 Kasım 2011 tarihinde yarışmanın 10 finalisti belirlenecek. 10 finalist, jüri üyelerimize çalışmalarını sunacaklar ve sunumların ardından ilk 3’e giren yarışmacılar belirlenecek. Dereceye giren yarışmacılar ödüllerine Aralık ayında kavuşacak!

İster bir şirket olun ister bağımsız bir geliştirici, mobil dünyaya gösterdiğiniz ilgiyi yansıtacak çalışmalarınızı dört gözle bekliyoruz!

Yarışma Kapsamı
Qualcomm Mobil İş Fikri ve Uygulama Yarışması’nda mobil teknolojinin kapsadığı çeşitli alanlarda geliştirdiğiniz uygulama ve fikirleri bizimle paylaşabilirsiniz. Yarışmada değerlendireceğimiz iş fikri ve uygulamaların kapsamı ise şöyle:

 

Augmented Reality (Zenginleştirilmiş Gerçeklik)
Mobil Eğlence
Mobil Ticaret
Sosyal Medya
Mobil Sağlık
Lokasyon Tabanlı Uygulamalar
Finansal Servisler, Bilgi veya Haber Servisleri
Katılım Koşulları
Başvuru www.mobilisfikriyarismasi.com üzerinden [email protected] adresine ilgili formu da içeren bir e-posta gönderimiyle yapılacaktır.
Yarışma başvuruları 11 Ekim – 14 Kasım 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Bireysel katılımcıların en az 18 yaşında
olmaları gerekmektedir.
Yarışmaya başvurmak için Qualcomm Türkiye tarafından belirlenen iş planı şablonunun eksiksiz olarak doldurulup [email protected] adresine e posta yoluyla gönderilmesi zorunludur.  Bunun yanında aşağıdaki bilgilerle birlikte yarışmaya katılım isteğinin de e-postada yazılı olarak beyan edilmesi gerekmektedir. Söz konusu kişisel bilgiler şunlardır: 
 
Bireysel başvurular için:

Ad
Soyad
Yaşadığınız Şehir
E-Posta adresi
Firma başvuruları için:

Firma adı
Adres
Telefon numarası (ları)
Web sitesi
E-posta adresi
Sektör
Yarışmaya hangi şehir olduğu fark etmeksizin Türkiye’nin her yerinden başvurmak mümkündür. Ancak yarışma takviminde de belirtilmiş olan sunumların yapılacağı adrese kadar olan ulaşım ve bunun dışındaki konaklama masrafları tamamen
katılımcıya aittir.
Yarışmaya katılım ücretsizdir.
Firma başvuruları için
Başvuru tarihi itibarıyla yarışmaya ancak aşağıdaki kriterleri karşılayan firmalar katılabilir:

25,000 TL’den büyük yatırım almamış veya aylık cirosu 25,000 TL’den küçük
Çalışan sayısı 5 kişiden az

Katılımcılar iş planlarını form şablonunda açık bir dille
anlatmak zorundadır.
İş fikri ya da uygulamasını anlatırken başkaları tarafından oluşturulmuş bir içeriğe atıfta bulunan yarışmacılar, ilgili içeriğin kaynağını belirtmek zorundadır. Üçüncü tarafa mahsus telifli materyaller kullanıldığı takdirde yarışmacının ücüncü tarafın onayını alması mecburidir. İçeriğin adil kullanım kapsamında olması halinde ilgili kişinin katkılarından söz edilmelidir.
Yarışmacılar tarafından oluşturulan uygulama ya da iş fikirlerinden hiçbiri hukuka aykırı, tehdit içeren, istismarcı, hakaret niteliğinde, lekeleyici, müstehcen, kaba, pornografik, kumar, uyuşturucu ve alkol ile ilintili, saygısız, cinsiyetçi, ırkçı, ayrımcı, açık saçık ya da genel ahlaka aykırı içeriğe
sahip olmamalıdır.
Qualcomm hatalı, uygunsuz, kırıcı ya da işbu talimatlar kapsamında yasaklı gördüğü uygulama ve iş fikirlerini yarışmadan kaldırma hakkını saklı tutar.
Yarışma jürisi başvuruları değerlendirecek ve  25 Kasım 2011 tarihinde 10 adet finalisti belirleyecektir.
Finalistler 7 Aralık tarihinde iş planlarını ve çalışma numunelerini jüri üyelerine sunacaktır.
16 Aralık 2011 tarihinde yarışmanın birincisi, ikincisi ve üçüncüsü açıklanacaktır. 
Birincilik ödülünün kazanan yarışmacı 30.000 TL, ikinciliği kazanan 15.000 TL ve üçüncülüğü kazanan yarışmacı da 5.000 TL nakit para ödülünü almaya hak kazanacaktır.
Qualcomm Türkiye katılımcıların mobil iş fikri ve uygulamalarına ilişkin izinler ve telif hakları ile ilgili ihlal gibi durumlar da dahil  ancak bunlarla sınırlı kalmamak kaydıyla herhangi bir sorumluluk kabul etmez.  
Yarışmaya katılım amaçlı başvurunuz esnasında gönderdiğiniz kişisel bilgileriniz, yarışma süreçlerinde gerçekleşecek işlemlerde yalnızca kimliğinizin teyidini içeren gerekçeler için kullanılacaktır. Kişisel bilgileriniz bu amaç dışında üçüncü bir tarafla paylaşılmayacaktır.
Qualcomm Türkiye, önceden haber vermeden yarışmayı kesintiye uğratma ya da yarışma takviminde belirlenen ve bu katılım koşul ve şartnamelerinde geçen tarihleri değiştirme hakkını saklı tutar.
Qualcomm Türkiye ayrıca, yarışmada belirtilen ödürlerin miktarını önceden haber vermeden değiştirme hakkını
saklı tutar.
Burada açıklanan koşulların değişiminin duyurulmasının ardından yarışmaya yapacağınız başvuru, bu değişiklikleri kabul
ettiğiniz anlamına gelir.

 SON BAŞVURU 14 KASIM 2011

ÖDÜLLER

1. LİK ÖDÜLÜ 30.000 TL
2. LİK ÖDÜLÜ 15.000 TL
3. LÜK ÖDÜLÜ 5.000 TL
KATEGORİ BİRİNCİLERİ: AKILLI CİHAZ